قیمت این ارز دیجیتال باعث بی اعتمادی به بازار می‌شود؟

کدخبر: ۶۵۷۶۵۳
اقتصادنیوز: یک شرکت تحقیقاتی اعلام کرده قیمت بیت‌کوین می‌تواند تا کانال 50 هزار دلار نیز سقوط کند. کاهش شدید قیمت این ارز دیجیتال باعث کاهش اعتماد معامله‌گران به بازار کریپتو شده است.
قیمت این ارز دیجیتال باعث بی اعتمادی به بازار می‌شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران،  کارشناسان در شرکت  «۱۰ ایکس ریسرچ» (10x Research) اعلام کرده‌اند که انتظار می‌رود بیت‌کوین طی امروز پنجشنبه (14 تیر) از قیمت بیش از 60 هزار دلار به کمتر از 57 هزار دلار سقوط کند. آن‌ها می‌گویند که این کاهش شدید تنها آغاز ماجرا است و به شکل بالقوه احتمال سقوط قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال به کانال 50 هزار دلار وجود دارد.

به نوشته کوین تلگراف، کاهش قیمت بیت‌کوین از سطح روانی و مهم 60 هزار دلار به سوی 50 هزار دلار، نشان‌دهنده یک تغییر چشمگیر در اعتماد به بازار خواهد بود و  ۱۰ ایکس ریسرچ آن را به کاهش شدید جریان‌های خرید بیت‌کوین و سرعت گرفتن فروش این ارز دیجیتال نسبت داده‌ است.

مارکوس تیلن، تحلیل‌گر این شرکت، اعلام کرده که مارپیچ نزولی قیمت بیت‌کوین قابل پیش‌بینی بود؛ او توضیح می‌دهد: «داد‌ه‌های ما از اوایل ژوئن حاکی از آن بود که میزان فروش بیت‌کوین بیش اندازه است و همین مسئله کاهش قیمت آن را در پی خواهد داشت.»

خبر مرتبط
بیت کوین ریخت؛ صف تتر شلوغ شد/ طلا و سکه در سرازیری/ بازار پیشواز انتخابات رفت

اقتصادنیوز:‌ بازار امروز شاهد روند کاهشی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است،‌ قیمت دلار هم امروز در دامنه محدود نوسان داد.

کاهش 5/44 درصدی قیمت بیت‌کوین به شکل قابل توجهی بر اعتماد سرمایه‌گذاران تأثیر منفی گذاشته و این مسئله در ارزش بازار 1/1 میلیارد دلاری بیت‌کوین و رشد 57 درصدی حجم معاملات این ارز دیجیتال مشهود است.

گزارش ۱۰ ایکس ریسرچ با اشاره به شکسته شدن "سطح کلیدی برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین و خریداران صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین (ETF)" پیش‌بینی می‌کند که "با شکسته شدن حمایت، کاهش قیمت می‌تواند سرعت بگیرد."

طبق اعلام ۱۰ ایکس ریسرچ، با از بین رفتن سطح حمایتی 60 هزار دلاری، تنها معامله‌گران ناآگاه حاضر به خرید در این شرایط خواهند شد.

انتظارات قیمتی بیت‌کوین

گزارش این شرکت یک چشم‌انداز محتاطانه را برای قیمت بیت‌کوین حفظ و به معامله‌گران توصیه می‌کند در جهت آمادگی برای ادامه نوسان قیمت، مدیریت ریسک را در اولویت قرار دهند.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز پنجشنبه (14 تیر) از 56 هزار و 812 دلار تا 60 هزار و 463 دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت 19:23 به وقت ایران، 58 هزار و 29 دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن بیش از 2 هزار دلار کاهش یافته است.

خبر مرتبط
قیمت بیت‌کوین و اتریوم امروز دوشنبه ۱۱ تیر 1403/ بیت کوین گران شد

اقتصادنیوز: امروز قیمت بیت کوین افزایش یافته است و ارزش هر واحد آن به ۶۳,۲۸۷ (شصت و سه هزار و دویست و هشتاد و هفت ) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۲.۴۸ درصدی داشته است.

ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 39/34 میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته قبل، حدود 7 درصد کاهش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از 3 هزار و 91 دلار تا 3 هزار و 313 دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت 19:25 به وقت ایران، 3 هزار و 144 دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 160 دلار کمتر شده است.

ارزش معاملات دومین ارز دیجیتال جهان از نظر ارزش بازار در 24 ساعت گذشته 20/37 میلیارد دلار بوده و ارزش آن نسبت به یک هفته قبل، حدود 10 درصد کاهش یافته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی