قیمت زعفران در ایام محرم چه تغییراتی می‌کند؟/ گرانی در راه است؟

کدخبر: ۶۵۸۴۸۷
اقتصادنیوز: عضو شورای ملی زعفران خبر داد که هم اکنون حداقل قیمت هرکیلو زعفران ۸۵ میلیون تومان و حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان است.
قیمت زعفران در ایام محرم چه تغییراتی می‌کند؟/ گرانی در راه است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان علی حسینی، گفت: طبق روال همه ساله  تقاضا برای خرید زعفران در ایام محرم و صفر افزایش می‌یابد و به طور کلی پیک مصرف زعفران ماه‌های رمضان، محرم و صفر است.

خبر مرتبط
صادرات 25 تن زعفران به 37 کشور

اقتصادنیوز: مجری طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در دو ماه نخست امسال بیش از ۲۵ تن زعفران به ۳۷ کشور دنیا صادر شد.

به گفته او، با ازدیاد تقاضا برای خرید زعفران در ایام محرم پیش بینی می‌شود که کاهش قیمت در بازار رخ ندهد.

حسینی ادامه داد: دلال و محتکران زعفران خود را کشاورز عنوان می‌کنند، درحالیکه با  بخش کشاورزی سروکاری ندارند و به عبارت دیگر واقعیت آن است که ابتدای فصل کشاورزان هرکیلو زعفران را ۳۰ تا ۴۰ میلیون فروختند و اکنون محتکران بر طبل گرانی قیمت‌ها می‌کوبند.

 به گفته او، با توجه به ازدیاد تقاضا برای خرید زعفران در دهه اول محرم و دهه پایان صفر ناچاریم شرایط بازار زا به گونه ای تحمل کنیم تا به فصل عرضه محصول جدید برسیم. از این رو تا رسیدن محصول جدید بازار را به گونه ای کنترل کنیم که به نقع تولیدکننده و مصرف کننده باشد.

عضو شورای ملی زعفران حداقل قیمت هرکیلو زعفران را ۸۵ میلیون تومان و حداکثر ۹۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: برآوردها حاکی از آن است که با ازدیاد تقاضا برای خرید زعفران در ایام محرم و صفر، تقاضا به نسبت ماه های قبل ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش یابد. 

حسینی با بیان اینکه محدودیتی در عرضه زعفران نداریم، گفت: در حال حاضر زعفران در انبارهاس دلالان و واسطه ها، تعاون روستایی و بورس کالا وجود دارد که با گذر از پیک مصرف  بدلیل شرایط مستعد تولید پیش بینی می شود که شرایط بازار را تغییر کند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی