لایحه جدید دولت درباره واردات خودرو+ جزئیات مهم

کدخبر: ۶۵۸۶۵۶
اقتصادنیوز: سرپرست معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری از تدوین لایحه‌ای برای رفع محدودیت واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و شرکت‌ها و تقدیم آن به مجلس شورای اسلامی خبر داد.
لایحه جدید دولت درباره واردات خودرو+ جزئیات مهم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سید محمود حسینی‌پور سرپرست معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری با اشاره به ارسال لایحه «الحاق تبصره (۳) به ماده (۴) قانون ساماندهی صنعت خودرو» به مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در قانون ساماندهی صنعت خودرو مصوب ۱۴۰۰، انتقال فناوری به‌عنوان یکی از شرایط لازم برای واردات خودرو تعیین شده است.

وی افزود: بااین‌حال باتوجه‌به لزوم تسهیل واردات خودرو برای تنظیم بازار آن و مقرون‌به‌صرفه نبودن سرمایه‌گذاری برای انتقال فناوری باتوجه‌به شرایط کنونی تجارت بین‌المللی و وجود شرکت‌های دانش‌بنیان برای انتقال فناوری، دولت لایحه‌ جدیدی را برای به‌روزرسانی قانون ساماندهی صنعت خودرو به مجلس تقدیم کرد.

خبر مرتبط
مشخصات فنی خودروی ری‌را را بشناسید/ چند دستگاه به بازار عرضه می‌شود؟

اقتصادنیوز: ری را که لقب «ایمن‌ترین خودرو ساخت داخل» را یدک می‌کشد،‌ از نیمه دوم امسال به تعداد 10 هزار دستگاه راهی بازار خواهد شد. این خودرو بعد از تارا اولین محصولی است که روی پلتفرم‌های جدید عرضه می‌شود و آنگونه که مسئولان شرکت سازنده می‌گویند امکان تولید ساعتی 20 دستگاه و سالانه 110 هزار دستگاه از ری را فراهم شده است.

سرپرست معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری، پاسخ به انتظارات عمومی برای رفع محدودیت در زمینه واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و شرکت‌ها را از اهداف این لایحه عنوان کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی