آبی‌های جاده مخصوص خبر دادند

سیگنال ایران خودرو به قیمت دنا/ این محصولات ارزان می‌شوند؟

کدخبر: ۶۵۸۹۰۱
اقتصادنیوز: صورت‌های مالی ایران خودرویی‌ها در پایان سال گذشته از برنامه‌ریزی آن‌ها برای تولید محصولات سواری در سال جاری خبر می‌دهد.
سیگنال ایران خودرو به قیمت دنا/ این محصولات ارزان می‌شوند؟

به گزارش اقتصادنیوز، ایران خودرویی ها برآورد کردن تولید انواع دنا در سال جاری به نسبت تولید اتفاق افتاده در سال گذشته حدود 26 درصد افزایش پیدا می کند. آن طور که آبی های جاده مخصوص در صورت های مالی خودشون اعلام کردند؛ سال گذشته در مجموع حول و حوش 87 هزار دستگاه انواع دنا در خطوط تولید این خودروساز تکمیل و روانه بازار شده است.

ایران خودرویی در برآورد خود برای سال جاری پیش بینی کردند حدود 109 هزار دستگاه از محصولات حاضر در خانواده دنا را تولید کنند. بنابراین شاهد هستیم که مدیران ایران خودرو به دنبال این هستند تا تولید دنا را نزدیک به 22 هزار دستگاه افزایش دهند. به گزارش اقتصادنیوز، این رشد تولید می تواند به صورت مستقیم روی عرضه دنا به بازار نیز اثر گذاشته و ایران خودرویی ها امسال تعداد بیشتری از محصول محبوب خود را روانه بازار کنند.

بنابراین شاهد هستیم که آبی های جاده مخصوص سیگنال مثبتی به بازار خودرو ارسال کردند و چنانچه بتوانند پیش بینی خود را محقق کنند؛ مشتاقان دنا می توانند با دغدغه کمتر به خودروی مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنند. پیش بینی تولید در سال جاری همواره در صورت های مالی مربوط به پایان سال قبل خودروسازان جایگاه ویژه ای دارد.

مدیران ایران خودرو و سایپا به طور معمول از وضعیت تولید محصولات سواری خود برآوردهایی ارائه می دهند. بررسی اقتصادنیوز از صورت های مالی ایران خودرو مربوط به انتهای سال 1401 نشان می دهد این خودروساز قصد داشته در سال 1402 در مجموع حول و حوش 117 هزار دستگاه دنا تولید کند. اما آبی های جاده مخصوص حول و حوش 75 درصد از برنامه خود را برای تولید دنا در سال گذشته پیش بردند و همان طور که اشاره شد نزدیک به 87 هزار دستگاه انواع دنا تولید کردند.

عقب ماندگی حدود 25 درصدی در تولید دنا به نوعی زنگ خطر را برای مدیران ایران خودرو به صدا در آورده است و نشان می دهد آنها نتوانستند به برنامه خود برای تولید دنا در سال گذشته پای بند باشند. به گزارش اقتصادنیوز، حال مشخص نیست چرا ایران خودرویی ها رشد تیراژ دنا را برای سال جاری پیش بینی کردند؟ اگر خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص بتواند به هدف گذاری تولید خود وفادار بماند این اتفاق می تواند روی قیمت های بازاری دنا اثر مثبت گذاشته و آنها را کاهشی کند؛ اما چنانچه همانند سال گذشته برآورد تولید دنا محقق نشود این مساله می تواند روی قیمت های بازاری اثر عکس گذاشته و شاهد رشد قیمت اعضای این خانواده خودرویی باشیم

ایران خودرو در سبد محصولاتی خود دنا پلاس با گیربکس اتوماتیک آپشنال و دنا پلاس با موتور EF7P با گیربکس دستی را دارد. قیمت این دو عضو خانواده دنا در بازار به ترتیب حدود یک میلیارد و 40 میلیون تومان و حول و حوش 940 میلیون تومان است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی