کدخبر: ۳۷۳۲۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پشت پرده توقف فروش سهام عدالت

اقتصاد نیوز : شایعه شده که فروش سهام عدالت در بورس متوقف شده است، به نظر می‌رسد این تصمیم با هدف کاهش عرضه در بازار و جلوگیری از تصاحب ارزان سهام عدالت از سوی برخی معامله‌گران اتخاذ شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز، شایعه شده که فروش سهام عدالت در بورس فعلا ممنوع شده است، گفته می‌شود دلیل اتخاذ چنین تصمیمی کاهش عرضه در بازار و جلوگیری از تصاحب ارزان سهام عدالت از سوی برخی معامله‌گران است.


بیشتر بخوانید:

<<<عرضه سهام عدالت تا اطلاع ثانوی متوقف شد


گفته می‌شود در مدتی که بورس روندی نزولی داشته است و بازار سود چندانی نداشته است، برخی کارگزاران با افزایش عرضه سهام خصوصا سهام عدالت تلاش می‌کردند درآمد خود ر ا از محل کارمزد معاملات بالا ببرند. گفتنی است که ارزش سهام عدالت از حدود 20 میلیون تومان در مرداد ماه به حدود 10 میلیون تومان کاهش یافته است. این کاهش ارزش موجب شده برخی با افزایش عرضه سهام عدالت علاوه بر فشار بر بازار، قیمت آن را پایین بیاورند و این سهام را در کف قیمتی تصاحب کنند.

پیگیری‌های اقتصاد نیوز برای تایید رسمی این خبر به نتیجه نرسید اما برخی منابع نزدیک به بورس احتمال می‌دهند این تصمیم با هدف نجات مدیران از عزل و دو نکته مورد اشاره اتخاذ شده باشد. 

این مطلب برایم مفید است
98 نفر این پست را پسندیده اند