پیش‌بینی 5 تحلیل‌گر از تحولات امروز بورس تهران +جدول

کدخبر: 375198
اقتصادنیوز: تنها 20 درصد تحلیل‌گرانی که درنظرخواهی وضعیت بورس تهران در 5 آذر 99 شرکت کرده‌اند؛ وضعیت شاخص را صعودی پیش‌بینی کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز برخی تحلیل‌گران تاکید می‌کنندبا توجه به عرضه‌های سهام در سهم های بزرگ بازار از جمله پتروشیمی ها و همچنین قیمت گذاری دستوری فولادی‌ها و جو منفی این گروه انتظار می‌رود بازار امروز منفی و متعادل باشد. همچنین حجم معاملات نسبت به روز گذشته کمترخواهد بود.  بااین حال این تحلیل‌گران این نکته را نیز متذکر می‌شوند که با توجه به افزایش حجم معاملات در روزهای اخیر و کاهش هراس ناشی از افت بازار در بین سرمایه گذاران، انتظار می رود که در روزهای آینده  بورس با هیجان کمتری مواجه شود.

کارشناسانی که نگاه خوشبینانه‌تری به تحولات امروز بورس دارند معتقدند: عرضه ای که در سهام بزرگ از جمله شستا و شپنا شد، موجب می‌شود سهم های بزرگ که در روزهای اخیر رشد 20 الی 30 درصدی داشته اند، اصلاح شوند، با این حال از نیمه دوم بازار امروز یا شنبه بار دیگر روند صعودی به این سهم ها بازمی گردد. اما نکته مهم در خصوص حجم معاملات است که نشان میدهد نقدینگی برخلاف ماه های ابتدایی سال که در سهم های بزرگ گردش می‌کرد، این روزها در سهم های کوچک و متوسط می چرخد و انتظار می رود این سهام نیز رشدی خوبی داشته باشند. 

به صورت کلی اما با توجه به خبر پذیرش شکست در انتخابات از سوی تیم دونالد ترامپ و همچنین انتصابات دیروز تیم آتی بایدن که مهمترین آنها انتصاب آنتونی بلینکین به عنوان وزیر امور خارجه بود دلالان ارز را بیش از پیش ناامید کرد. در طی دو روز گذشته نرخ ارز به کانال پایین تر وارد و به محدوده 25 هزار تومان رسیده است. در کنار این عوامل ابلاغ شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد که به طور مشخص باعث کاهش قیمت فروش محصولات شده است گروه فولادی را به صفهای فروش کشاند. به نظر میرسد که پس از حرکت اخیر بازار پول‌های وارد شده به هر خبری واکنشی سریع و تند را نشان میدهد. با توجه به برنامه تیم بایدن برای بازگشت به برجام به نظر می‌رسد که گروه بانک بتواند دوره  خوبی را پشت سر بگذارد در این میان خبرهای رسیده از افزایش نرخ دارو نیز می‌تواند صعود گروه دارو را همچنان ادمه دار کند. به طور کلی انتظار می‌رود که سهم‌های شاخص ساز و برخی از سهم‌های کامودیتی محور و یا حتی شرکت‌های صادرات محور کمتر از قبل مورد استقبال قرار گیرند.

پیش بینی 5 آذر

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید