بورس 23 هزار واحد رشد کرد/ جهش قیمتی اغلب نمادهای بورس

کدخبر: 391524
اقتصاد نیوز : در شروع معاملات بازار سرمایه هر سه شاخص بورس سبزپوش شدند و شاخص کل بورس تهران با صعود 23هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 194 هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، در شروع معاملات بازار سرمایه هر سه شاخص بورس سبزپوش شدند و شاخص کل بورس تهران با صعود 23هزار واحدی در ارتفاع یک میلیون و 194 هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن نیز  با صعود1089 واحدی 422 هزار و 58 واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص

نماد‌های فارس فولاد، فملی و شستا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های تاصیکو، وپخش و حکشتی بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

بورس

وضعیت نمادها در ابتدای معاملات

بازار امروز همانند معاملات روز گذشته با افزایش تقاضا و جهش قیمت در اکثریت نماد‌های بزرگ و شاخص ساز آغاز بکار کرد و شاهد شکل گیری صفوف خرید بر روی اکثر این نماد‌ها هستیم.

در گروه بانکی‌ها ماد وبملت با صف خرید بالای ۱۱۱ میلیون سهم در قیمت ۳۹۷ تومان همراه است و وبصادر و سایر نماد‌ها در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه هستند.

در گروه خودرویی‌ها خساپا در سقف قیمت روزانه با صف خرید بالای ۶۳۰ میلیون سهم همراه است. خودرو در محدوده سقف قیمت روزانه در حال داد وستد است.

نماد شستا در قیمت ۲۲۶۰ تومان با رشد بیش از ۴ درصد دنبال می‌شود. نماد پالایش و دارا یکم با رشد حداکثری در سقف قمت روزانه با صف خرید همراه هستند.

در گروه محصولات شیمیایی نماد فارس در قیمت ۹۱۸ تومان با صف خرید بالای ۴۹ میلیون سهم همراه است. تاپیکو رشد حداکثری دارد و در قیمت ۱۱۸۵ تومان قرار دارد.

در گروه فرآورده‌های نفتی نماد شپنا در قیمت ۱۱۷۲ تومان با صف خرید بالای ۱۷۰ میلیون سهم همراه است. شتران در محدوده مثبت ۳ درصد دنبال می‌شود.

داد وستد در نماد خساپا در سقف قیمت روزانه و در قیمت ۲۲۶ تومان دنبال می‌شود.

در گروه فلزات اساسی نماد فملی در سقف قیمت روزانه با صف خرید بالای ۲ میلیون سهمی در قیمت ۱۰۴۲ تومان دنبال می‌شود و فولاد مبارکه در سقف قیمت روزانه ۱۱۳۵ تومان با صف خرید همراه است.

نماد شپنا مجددا در سقف قیمت روزانه با صف خرید همراه شد و شاهد افزایش تقاضا در سایر نماد‌های گروه هستیم.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۱ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز:امروز ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق بدهی دولت امروز از مرز ۳۰۰ میلیارددلار گذشت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما