بازار سهام در یک نگاه؛

واکنش بورس به احتمال احیای برجام +اینفو

کدخبر: 402891
اقتصاد نیوز : پس از انتشار اخباری پیرامون احیای برجام بورس پایتخت بیش از 11 هزار واحد ریزش کرد که بیشترین میزان ریزش در سال 1400 است.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت 11 هزار و 648 واحدی به رقم یک میلیون و 282 هزار و 874 واحد رسید. به نظر می‌رسد اصلی‌ترین عامل افت شدید شاخص بورس کاهش قیمت دلار تحت تاثیر اخبار مثبت درباره احتمال بازگشت ایران و ایالات متحده به برجام است. 

شاخص هم وزن نیز هزار و 533 واحد پایین آمد و در سطح 441 هزار و 114 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 119 واحد افت کرد و به رقم 18 هزار و 3 واحد رسید. 

بورس

سهم‌های تاثیرگذار 

«فولاد»، «فملی» و «شستا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس برکت صدرنشین است و اپال و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز رافزا، بپیوند و آریا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند. 

افت ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 5 هزار و 136 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌چهار‌شنبه 3.7 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز 35 درصد کاهش یافت و به رقم 2 هزار و 503 میلیارد تومان رسید. 

رشد ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز چهار‌شنبه یک درصد کاهش یافت و به رقم 99 میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز 39 درصد افزایش یافت و 2 هزار و 946 میلیارد تومان شد.

 

تیتر یک
  • بررسی ترکیب درآمدهای مالیاتی دولت

    اقتصادنیوز: گزارش مرکز آمار نشان می دهد که در طول سالیان دهه ۹۰ سهم مالیات غیر مسقیم یا مالیات پنهان از کل درآمدهای…

از دست ندهید
بلیط هواپیما