شاخص کل پس از 11 روز کاری از سطح حمایت پایین آمد

حمایت بورس از کف رفت +نمودار

کدخبر: 403893
اقتصاد نیوز : در آخرین روز کاری هفته شاخص بورس به سطح یک میلیون و 249 هزار و 896 واحد رسید و سطح حمایت یک میلیون و 257 هزار واحدی را از دست داد.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه شاخص کل بورس 10 هزار و 889 واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و 249 هزار واحد رسید.  

پایان نزولی هفته

امروز از ابتدای معاملات روند شاخص کل بورس نزولی شد و در نیم ساعت ابتدایی 5 هزار واحد افت کرد. در پایان معاملات شاخص کل نسبت به روز سه‌شنبه 10 هزار و 889 واحد افت کرد و به سطح یک میلیون و 249 هزار و 896 واحد رسید تا پس از 11 روز کاری سطح حمایت یک میلیون و 257 هزار واحدی را از دست بدهد. 

شاخص هم‌وزن نیز در پایان معاملات هزار و 256 واحد نسبت به دیروز پایین آمد و در رقم 437 هزار و 115 واحد ایستاد. شاخص هم وزن نیز به پایین‌ترین رقم در 11 روز کاری گذشته از 26 اسفند به این سو رسید. همچنین شاخص کل فرابورس 8 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 924 واحد رسید.

افت قیمت 67 درصد بازار

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 28 نماد رشد قیمت داشتند که 18 نماد بورسی و 10 نماد فرابورسی بودند. همچنین 317 نماد کاهش قیمت داشتند که 214 نماد بورسی و 103 نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، 6 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 67 درصد بازار افت قیمت داشتند.

خروج پول حقیقی 

در روز ‌‌چهارشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام 480 میلیارد تومان بود. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را سهام شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 35 میلیارد تومان بود. پس از فملی، شپنا (پالایش نفت اصفهان) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

لیدرهای بازار

امروز اغلب نمادهای بزرگ بازار با کاهش قیمت مواجه شدند و «فولاد»، «فملی» و «شستا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند. فارس، کدما و شپنا نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و فملی و خزامیا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز بپیوند، آریا و بگیلان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند. 

رشد ارزش صف‌های بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته 3.6 درصد افزایش یافت و در رقم 85 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 21 درصد افزایش یافت و 3 هزار و 420 میلیارد تومان شد.

امروز شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف‌ خرید 55 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، شصدف (صنعتی دوده فام) و نمرینو (ایران مرینوس) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به شپنا (پالایش نفت اصفهان) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 71 میلیارد تومانی داشت. پس از شپنا، خساپا (خودروسازی سایپا) و سنیر (سیمان سفید نی‌ریز) بیشترین صف فروش را داشتند.

امروز در سمت تقاضا، 63 درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و 27 درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه، 89 درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و 11 درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد.

کاهش شدید ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 15 هزار و 776 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه 147 درصد افزایش یافته است. اما ارزش معاملات خرد 37 درصد کاهش یافت و به رقم هزار و 571 میلیارد تومان رسید. این رقم کمترین میزان در یک سال گذشته است و نشان از عمیق‌تر شدن رکود در بازار سهام دارد.

فملی در صدر جدول ارزش معاملات

در معاملات امروز  فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 68 میلیارد تومان بود.

پس از فملی، شستا بیشترین ارزش معاملات را داشت و خزامیا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن کدما و شپنا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

بانک ملت صدرنشین جدول حجم معاملات

در جدول حجم معاملات امروز بانک ملت با تعداد 78 میلیون و 991 هزار و 496 سهم در صدر قرار گرفته است. خزامیا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شستا تعلق داشت. فملی و وهور نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

بورس

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما