شروع طوفانی بورس/ صعود 12 هزار واحدی شاخص بورس

کدخبر: 405247
اقتصاد نیوز : امروز هر سه شاخص بورس سبزپوش شدند و شاهد آغازی طوفانی و پر تقاضا در اغلب بزرگان و شاخص ساز‌های بورس هستیم.

به گزارش اقتصادنیوز، در شروع معاملات بازار سرمایه  شاخص کل بورس سبزپوش شد و با صعود 12 هزار و 169 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 238 هزار واحد قرار گرفت . شاخص کل هم وزن هم سبزپوش شد و  با افزایش 472  واحدی 435 هزار و 193واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص

نماد‌های فولاد، شستا و فملی بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های تاصیکو، کاما و وتجارت بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

در اکوایران ببینید:حمایت ۲۴ هزار میلیارد تومانی از بورس

وضعیت نمادها در ابتدای معاملات

شاهد آغازی طوفانی و پر تقاضا در اغلب بزرگان و شاخص ساز‌ها هستیم بطوری که با گذشت تنها دقایقی از آغاز معاملات، شاخص کل با رشد ۸۵۰۰ واحدی بالاتر از سطح ۱ میلیون و ۲۳۴ هزار واحد قرار گرفت و بیشترین تاثیر مثبت را نماد‌های شستا، فولاد، فملی و شپنا داشتند.

صف خرید شستا عرضه شد.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۲۱۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۵۵۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به چهار هزارو ۳۴۰میلیارد تومان می‌رسد.

 

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وآیند، تپکو و غصینو به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده حدود ۲۹۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید غگیلا، شستا و شصدف در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۱۸۵میلیارد تومان (۸۶درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۹۸۰میلیارد تومان (۲۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۷نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۴۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا) به ۱۲.۸درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۳۳۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۳۰میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد.

حدود ۲۱درصد از چهار هزار و ۷۷۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع هزار و ۱۴۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۴۱۷درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به پنج هزار و ۹۱۰میلیارد تومان خواهد رسید.

خزامیا صف خرید شد.

وتجارت و خساپا مثبت معامله می شوند.

شپنا و فولاد صف خرید شدند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما