بازار سهام در یک نگاه؛

بزرگان بورس سبزپوش شدند/ صعود غول‌های صنایع فلزات و محصولات شیمیایی

کدخبر: 408301
اقتصاد نیوز : در معاملات امروز قیمت سهام اغلب شرکت‌های دو گروه فلزات اساسی (مانند فملی، فولاد، فجر، فخوز، کاوه و میدکو) و محصولات شیمیایی (مانند نوری، شگویا، فارس، آریا، پترول، تاپیکو و شغدیر) افزایش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با ریزش اندک 909 واحدی به رقم یک میلیون و 186 هزار و 933 واحد رسید. 

شاخص هم وزن نیز 876 واحد پائین آمد و در سطح 427 هزار و 265 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 7 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 604 واحد رسید.

بورس

سهم‌های تاثیرگذار 

امروز «کگل»، «کچاد» و «شپنا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را بر افت شاخص کل داشتند. در مقابل نمادهای فملی، فولاد و شستا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند. در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خودرو صدرنشین است و فملی و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز شگویا، آریا و بپیوند پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند. 

گروه‌های سبز بازار 

در معاملات امروز قیمت سهام اغلب شرکت‌های دو گروه فلزات اساسی (مانند فملی، فولاد، فجر، فخوز، کاوه و میدکو) و محصولات شیمیایی (مانند نوری، شگویا، فارس، آریا، پترول، تاپیکو و شغدیر) افزایش یافت. 

افزایش ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 18 هزار و 864 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه 334 درصد افزایش یافته است. البته از این مقدار بیش از 15 هزار میلیارد تومان معادل 80 درصد به معاملات اوراق مشارکت اختصاص داشت. ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 67 درصدی نسبت به روز گذشته به رقم 2 هزار و 834 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گذشته 38 درصد افزایش یافت و در رقم 54 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 0.04 درصد افزایش یافت و 4 هزار و 463 میلیارد تومان شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما