رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تشریح کرد:

جزئیات نشست فوق العاده برای بورس/جبران خسارت سهامداران پالایشی

کدخبر: 408464
اقتصاد نیوز: به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برای جبران خسارت صاحبان سهام صندوق های پالایشی که دچار زیان شده اند قرار است چاره اندیشی شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پس از پایان نشست فوق العاده کمیسیون اقتصادی که به منظور بررسی مشکلات و مسائل بازار سرمایه و بورس تشکیل شده بود، گفت: در این نشست پیشنهادات مربوط به ساماندهی بازار بورس که قرار است در جلسه رئیس مجلس شورای اسلامی با وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و همچنین نشست سران قوا مطرح شود، مورد بررسی قرار گرفت.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسه محورهایی که باید در سه سطح تصمیم گیری سازمان بورس و اوراق بهادار، شورای عالی بورس و سران سه قوه مانند قیمت گذاری دستوری، اصلاح و تعدیل نرخ تسعیر ارز، تامین منابع مالی صندوق تثبیت بازار از محل یک درصد منابع صندوق توسعه ملی ، تصمیم گیری درباره نحوه استفاده از مالیات های بازار سرمایه جهت حمایت از این بازار، تغییر در دامنه مجاز نوسان، حجم مبنا و شفاف سازی صورت های مالی مدنظر قرار گیرد، به بحث و بررسی گذاشته شد.

وی اضافه کرد: براساس گزارشات ارائه شده سودآوری شرکت های بورس و فرابورس نسبت به سال مالی گذشته حدود 135 درصد رشد داشته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه برای جبران خسارت صاحبان سهام صندوق های پالایشی که دچار زیان شده اند، پیشنهاداتی ارائه شد، بیان کرد: باید مجموعه اقدامات در راستای ساماندهی بورس در دو سطح در دستور کار قرار گیرد. نخست آنکه موضوعات مربوط به این حوزه در سازمان بورس، شورای عالی بورس و سران قوا بررسی و درخصوص آنها تصمیم گیری شود.

پورابراهیمی اظهار کرد: دومین دستور کار اصلاح قانون بازار سرمایه است که با تحقق این مهم جایگاه بازار سرمایه در اقتصاد کشور ارتقا می یابد. همچنین رئیس سازمان بورس، عضو هیات دولت خواهد شد و اختیارات و مسئولیت های وی گسترده تر می شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم با بیان اینکه اصلاحات قانون بازار سرمایه به زودی در کمیسیون اقتصادی نهایی شده و گزارش آن در صحن علنی مجلس ارائه می شود، افزود: پیش بینی می شود با مجموعه اقداماتی که قرار است انجام شود و همکاری مجلس و دولت، مسیر برای بهبود شرایط بازار فراهم شود

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۳ آذر

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۳ آذر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:…

از دست ندهید
بلیط هواپیما