3 نماد بزرگ بازار سهام امروز

بازگشت شاخص بورس به خرداد 99

کدخبر: 414300
اقتصاد نیوز : در معاملات دومین روز هفته شاخص کل به کمترین رقم در یک سال گذشته رسید.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت 20 هزار و 420 واحدی به رقم یک میلیون و 107 هزار و 797  واحد رسید. آخرین بار شاخص بورس در خرداد سال گذشته در این رقم قرار داشت، بنابراین می‌توان گفت شاخص در یک عقب نشینی بزرگ به خرداد 99 بازگشته است.  

شاخص هم وزن نیز 3 هزار و 953 واحد نزول کرد و در سطح 388 هزار و 201 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 172 واحد نزول کرد و به رقم 17 هزار و 503 واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار 

امروز «فارس»، «فملی» و «وپاسار» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس فملی صدرنشین است و خودرو و شپنا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فگستر، فتوسا و کزغال پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه سبز بازار

در روزی که اغلب گروه‌ها و نمادهای بازار قرمز پوش بودند، نمادهای گروه سیمان، آهک و گچ سبزپوش شدند. قیمت سهام نمادهای بزرگ این گروه مانند سفارس، سمازن، ساوه، سشرق، سپاها و سیدکو افزایش یافت. 

همچنین نمادهای سفارس، سشرق و سیدکو بیشترین ورود پول حقیقی را ثبت کردند. 

خروج پول حقیقی 

در روز یکشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار 645 میلیارد تومان بود. 

در معاملات امروز بیش ترین خروج پول حقیقی به سهام شپنا (پالایش نفت اصفهان) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 47 میلیارد تومان بود. پس از شپنا، شبندر (پالایش نفت بندرعباس) و وملل (موسسه اعتباری ملل) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

همچنین نمادهای سفارس، فباهنرح، سشرق، درازک و سیدکو نیز بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

بورس

افت ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 5 هزار و 749 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌شنبه 28 درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با افت 10 درصدی نسبت به روز گذشته به رقم 2 هزار و 314 میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گشته 11 درصد کاهش یافت و در رقم 153 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 14 درصد اکاهش یافت و 3 هزار و 426 میلیارد تومان شد.

شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان (با نماد معاملاتی فتوسا) با صف‌ خرید 110 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت.

پس از فتوسا، شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان (با نماد معاملاتی فگستر)  و سیدکو (سرمایه‌گذاری توسعه صنایع سیمان) بیشترین صف خرید را داشت.  

بیشترین صف فروش نیز به سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 1656 میلیارد تومانی داشت. پس از سمگا، غصینو (صنعتی مینو) و خزر  (فنرسازی زر) بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه

 

 

تیتر یک
  • مایکل بوری: بزرگ‌ترین حباب تاریخ در بازار بسیاری از دارایی‌ها از جمله طلا به وجود آمده است

    اقتصادنیوز: تحلیل‌گری که بحران مالی سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ آمریکا را پیش‌بینی کرد می‌گوید، بخش عمده‌ دارایی‌هایی که مانند…

از دست ندهید
بلیط هواپیما