کاهش نمادهای درگیر با صف های فروش

شارژ شاخص بورس در سطح حمایت

کدخبر: 415398
اقتصاد نیوز : هفته گذشته شاخص در رقم 1.1 میلیونی با حمایتی قوی مواجه شد. به نظر می‌رسد این سطح حمایت شاخص را شارژ کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز ، برای پیش بینی بورس امروز – ‌شنبه هشتم خرداد-  روند بازار سهام در روز چهارشنبه می تواند چراغ راهنما باشد. روز چهارشنبه شاخص کل بورس 3 هزار و 915 واحد و شاخص هم‌وزن 297 واحد رشد کردند. همچنین شاخص کل فرابورس  29 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 582 رسید. شاخص کل بورس یک میلیون و 109 هزار واحد رسید شاخص هم وزن نیز بالاتر از 383 هزار واحد قرار دارد.

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 146 نماد رشد قیمت و 235 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 32 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 52 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز چهارشنبه در بورس شرکت‌های دارویی رازک (درازک)، فروسیلیس ایران (فروس) و لیزینگ پارسیان (ولپارس)‌ بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های توکا رنگ فولاد سپاهان (شتوکا)، بهمن دیزل (خدیزل) و توسعه خدمات دریایی و بندری سینا (حسینا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس شرکت داروسازی اسوه (داسوه)، فراورده‌های نسوز پارس (کفپارس) و لامیران (فلامی) در روز چهارشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی (مفاخر)، زرین معدن آسیا (فزرین) و کشتیرانی دریای خزر (حخزر) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز چهارشنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌شنبه است. در پایان معاملات روز چهارشنبه بازار با مازاد عرضه 3 هزار و 102 میلیارد تومانی بسته شد که کمترین رقم در 10 روز معاملاتی گذشته است.

بورس

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات چهارشنبه 231 نماد صف فروش داشتند و تعداد نمادهای صف خرید 53 نماد بود. همچنین در این روز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گذشته38 درصد افزایش یافت و در رقم 221 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 2 درصد کاهش یافت و 3 هزار و 323 میلیارد تومان شد.

بیشترین تقاضاها

روز چهارشنبه شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان (با نماد معاملاتی فتوسا) با صف‌ خرید 74 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت.

پس از فتوسا، شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان (با نماد معاملاتی فگستر) و وخارزم (سرمایه‌گذاری خوارزمی) بیشترین صف خرید را داشت.

بیشترین عرضه‌ها

روز چهارشنبه بیشترین صف فروش نیز به سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 137 میلیارد تومانی داشت. پس از سمگا، بنو (بیمه تجارت نو)  و خزر (فنرسازی زر) و  بیشترین صف فروش را داشتند.

بورس

پیش بینی بورس امروز

در آخرین روز کاری هفته شاهد بهبود روندهای بازار بودیم و از تعداد نمادهای درگیر با صف فروش کاسته شد. پس از رشد 9 هزار واحدی شاخص در روز سه‌شنبه و بازگشت به کانال 1.1 میلیون واحدی، شاخص کل در روز چهارشنبه 3 هزار و 915 واحد بالا آمد تا نشان دهد رقم یک میلیون و 100 هزار واحدی سطح حمایتی قوی برای شاخص است. نکته مهم‌تر اینکه شاخص کل هم‌وزن پس از 10 روز صعود کرد و تعداد نمادهای مثبت بازار به 146 نماد رسید که بیشترین تعداد در 41 روز کاری گذشته از 10 فروردین ماه تاکنون است.

علاوه بر این رقم مازاد عرضه بازار به کم‌ترین میزان در 10 روز کاری گذشته رسید و ارزش صف‌های خرید در پایان معاملات روز چهارشنبه با رشد 38 درصدی به 221 میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در 8 روز کاری گذشته است. همچنین روند نزولی خروج پول حقیقی ادامه یافت به طوری که رقم خروج پول حقیقی در روز چهارشنبه نسبت به روز شنبه 758 میلیارد تومان کمتر بود که نزول درصدی را نشان می‌دهد.  

بنابراین در روندهای درونی بازار نشانه‌های مثبتی دیده می‌شود که انتظارات نسبت به روند شاخص را در معاملات امروز مثبت کرده است. با توجه حمایت قوی شاخص در مرز 1.1 میلیونی به نظر می‌رسد شاخص بتواند باز هم رشد کند و بالاتر از سطح فعلی قرار بگیرد.

بورس

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما