نمادهای بزرگ بازار بازار سهام امروز؛

روز سبز پالایشی‌ها در بورس

کدخبر: 415856
اقتصاد نیوز : امروز اغلب نمادهای پالایشی گروه فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای با رشد قیمت مواجه بودند.

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 17 هزار و 377 واحدی به رقم یک میلیون و 156  هزار و 913  واحد رسید. 

اما شاخص هم وزن 93 واحد افت کرد و در سطح 385 هزار و 536 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 109 واحد صعود کرد و به رقم 17 هزار و 841 واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار 

امروز «فولاد»، «فملی» و «شستا» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. 

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس غزر صدرنشین است و خودرو و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز فگستر، چخزر و فتوسا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

همچنین اغلب نمادهای پالایشی گروه فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای با رشد قیمت مواجه بودند.

بورس

خروج پول حقیقی 

در حالی که روز شنبه پس از 10 روز شاهد ورود پول حقیقی به بورس بودیم، امروز بار دیگر ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و به 206 میلیارد تومان رسید. 

در معاملات امروز بیش ترین خروج پول حقیقی به سهام وپاسار (بانک پاسارگاد)  تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن 32 میلیارد تومان بود. پس از وپاسار، سمگا (شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی) و تنوین (تامین سرمایه نوین) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

رشد ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 8 هزار و 747 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌شنبه 24 درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با رشد 33 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 6 هزار و 234 میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در 45 روز کاری گذشته در سال 1400 از 7 فروردین به این سو است.

کاهش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز شنبه 57 درصد کاهش یافت و در رقم 408 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 1.3 درصد کاهش یافت و 3 هزار و 66 میلیارد تومان شد.

شرکت صنایع غذایی کورش (با نماد معاملاتی غکورش) با صف‌ خرید 261 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت.

پس از غکورش، فتوسا (شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان) و شپنا (پالایش نفت اصفهان)  بیشترین صف خرید را داشت.  

بیشترین صف فروش نیز به بنو (بیمه تجارت نو) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 148 میلیارد تومانی داشت. پس از بنو، سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) و غصینو (صنعتی مینو) و  بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

بورس

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما