شنبه حساس بورس/تحلیل تکنیکال شاخص کل و هم‌وزن بورس

کدخبر: 429639
یک کارشناس بورس اعتقاد دارد:از لحاظ تکنیکال شنبه روزی بسیار مهم برای بازار سرمایه است.به گفته او در شاخص هم وزن روند نشان از ضعف وجود دارد
آراد پورکار کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با تحلیل تکنیکال شاخص کل اظهار کرد: از لحاظ تکنیکال شاخص کل و شاخص هم وزن در حال آماده سازی برای یک اصلاح هستند. البته برای این آماده سازی نیازمند چند روز مهم هستیم. یعنی شنبه و یکشنبه برای شاخص کل و شاخص هم وزن بسیار مهم است. برآیند کلی شاخص کل مثبت است و این اعتقاد وجود دارد که می‌تواند به اعداد بالاتر نیز برسد، ولی در کوتاه مدت برای اصلاح آماده می‌شود. روند اخیر در شاخص کل مقداری ضعیف شده است و نوع کندل‌ها نشان از ضعف روند را دارد. اما یک حمایت رادر محدود یک میلیون ۳۱۱ هزار واحد به صورت خط حمایت و حمایت تکن سن دارد.

​این کارشناس بازار سرمایه در ادامه افزود: RSI شاخص کل یک الگوی را تشکیل داده است که کف الگو و خط روند الگو را مقداری به سمت پایین شکسته است که همه این‌ها بیانگر این است که از لحاظ تکنیکال شاخص کل می‌خواهد وارد یک فاز اصلاحی می‌شود. البته برای شروع اصلاح نیازمند یکی دور روز منفی هستیم تا شاخص به پایین یک میلیون ۳۱۰ هزار واحد برسد و مهم‌ترین حمایتی که برای شاخص کل از لحاظ تکنیکال وجود دارد فعلا محدوده یک میلیون ۲۶۸ هزار واحد است.


پورکار در رابطه با شاخص هم وزن اظهار کرد:در شاخص هم وزن روند اخیر از نوع کندل‌های تشکیل شده نشان می‌دهد که روند ضعف وجود دارد و در روز سه شنبه یک کندل قرمز پرقدرت وجود داشت که حمایت تکن سن خودش را شکست. اما اکنون در یک حمایت خط روندی ۳۹۷ هزار واحدی هستیم که یک مقدار از آن نیز پایین‌تر آمده است که شاخص هم وزن نیز نیازمند یکی، دو روز منفی است و اگر شنبه منفی باشد یعنی تایید کرده است که فاز اصلاحی در شاخص هم وزن شروع شده است. خط روند نزولی هنوز شکسته نشده است و برای ایجاد روند خوب در شاخص هم وزن و کل بازار باید خط روند شکسته شود.


این کارشناس بازار سرمایه در مورد مثبت شدن شاخص‌ها اظهار کرد: در کل با مسائل بنیادی و با گزارشات خوب این اتفاق می‌تواند در شاخص کل و هم وزن رخ دهد. اما با توجه به رشد‌های اخیری به نظر بازار برای اصلاح آماده می‌شود و برای شاخص هم وزن می‌توان محدود ۳۸۶ هزار واحد را برای محدوده اصلاح متصور باشیم. درنهایت بنابر این شنبه یکی از روز‌های مهم برای بازار سرمایه خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما