افت 21 درصدی ارزش معاملات بازار سهام؛

کاهش نقدشوندگی بورس در هفته آخر تابستان

کدخبر: 442477
اقتصاد نیوز : در آخرین هفته کاری تابستان ارزش معاملات بازار سهام نسبت به هفته پیشین کاهش 21 درصدی داشت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 14 هزار و 363 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه 34 درصد کاهش یافته است. 

ارزش معاملات خرد نیز با رشد 20 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 8 هزار و 868 میلیارد تومان رسید.

بیشترین ارزش معاملات

در معاملات آخرین روز تابستان فسبزوار (پارس فولاد سبزوار) بیشترین ارزش معاملات بازار سهام را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 783 میلیارد تومان بود.

پس از فسبزوار، فجهان بیشترین ارزش معاملات را داشت و کالا رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن فرابورس و شپنا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

بیشترین حجم معاملات

در جدول حجم معاملات نیز فجهان (مجتمع جهان فولاد سیرجان) با تعداد 975 میلیون و 75 هزار و 189 سهم در صدر قرار گرفته است. دی در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خودرو تعلق داشت. خگستر و کرمان در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

کاهش میانگین هفتگی ارزش معاملات

در هفته اخیر، کمترین رقم ارزش معاملات کل در روز دوشنبه بود که ارزشی معادل 9 هزار و 90 میلیارد تومان داشت و بالاترین رقم هفته روز شنبه محقق شد که به رقم 27 هزار و 314 میلیارد تومان بالغ شد. میانگین ارزش معاملات کل هفته 18 هزار و 472 تومان بود که نسبت به رقم 23 هزار و 536 میلیاردی هفته پیشین، افت 21 درصدی داشته است.

نزول میانگین هفتگی ارزش معاملات خرد

در این هفته، میانگین ارزش معاملات خرد بورس 6 هزار و 795 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 7 هزار و 43 میلیاردی هفته پیشین، افت 3.5 درصدی داشته است. پایین‌ترین رقم ارزش معاملات خرد به روز دو‌شنبه برمی‌گردد که 5 هزار و 334 میلیارد تومان بود و بالاترین رقم هفته در روز چهارشنبه ثبت شد که 8 هزار و 868 میلیارد تومان بود و بیشترین رقم در 11 روز کاری گذشته از 16 شهریور ماه به این سو است.

بورس

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما