خلاصه عملکرد بازار سهام 15 آذر 1400

تقاضای بی‌اثر در بورس تهران

کدخبر: 459788
اقتصادنیوز: امروز 15 آذر 1400 در معاملات بازار سهام حقیقی ها همچنان با تداوم تردید، در پر خروج از بازار سهام هستند.

به گزارش اقتصادنیوز  ،  معاملات امروز بازار سهام در پایان معاملات دوباره با برتری فروشندگان همراه بود؛ شاخص کل با 866 ( معادل 0.06 درصد) افت در نقطه 1.342 میلیون واحد ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز با 427 واحد افزایش (معادل 0.12 درصد) در نقطه 363.7 هزار واحد ایستاد.

ارزش کل معاملات بازار سهام 51 هزار میلیارد تومان بود که 2.7 هزار میلیارد تومان آن برای معاملات خُرد سهام بود. نکته منفی معاملات امروز هم تداوم ارزش معاملات خرد در سطح پایین 3 هزار میلیارد تومان دنبال شد که باعث شده نیروی خریداران در سمت تقاضا بی‌اثر باشد.

تراز پول حقیقی ها هم منفی بود؛ بدین ترتیب حقیقی ها 228.5 میلیارد تومان از بازار سهام و 103 میلیارد تومان نیز از صندوق های با درآمد ثابت خارج کردند. نکته منفی دیگر معاملات، تداوم خروج پول حقیقی ها از بازار سهام است. البته برای چندمین روز متوالی است که حقیقی ها پول خود را از صندوق با درآمد ثابت هم خارج میکنند.

حقوقی ها همچنین در نمادهای خمحور، پترول، شبندر، وپارس و چکاپا موقعیت خرید و در نمادهای وبصادر و فاراک نیز موقعیت فروش ایجاد کردند.

سرانه معامله حقیقی ها همچنان با 5 میلیون تومان شکاف، به نفع فروشندگان دنبال شد؛ سرانه خرید حقیقی ها 12 میلیون تومان و سرانه فروش حقیقی ها 17 میلیون تومان شد.

ارزش صف های خرید نیز از 443.2 میلیارد تومان در ابتدای معاملات به 94.6 میلیارد تومان در پایان معاملات کاهش یافت. همچنین ارزش صف های فروش از498.9 میلیارد تومان در ابتدای معاملات به 628.2 میلیارد تومان در پایان معاملات رسید. ارزش صف های خرید نیز به مانند روزهای قبل بیشتر به نفع فروشندگان بود. تعداد نمادهای دارای صف فروش 3 برابر تعداد نمادهای دارای صف خرید بود. شکاف میان صف های خرید و صف های فروش هم زیاد ارزیابی میشود و به نظر میرسد باید منتظر بود که چه اتفاقی در روزهای آینده می افتد.

بیشترین خروجی پول حقیقی ها از بازار سهام برای واحیا با 34 میلیارد تومان بود. البته خروج پول حقیقی ها از بپاس با 14.9 میلیارد تومان، فملی با 14 میلیارد تومان، فسبزوار با 13.3 میلیارد تومان و کگل با 10.4 میلیارد تومان نیز دنبال شد. ورودی پول حقیقی ها برای وصندوق با 12.3 میلیارد تومان، شپدیس با 8.3 میلیارد تومان، فسپا با 5.8 میلیارد تومان، انار با 5.5 میلیارد تومان و کاوه با 4.3 میلیارد تومان نیز دنبال شد.

کدام نمادها بیشترین بازدهی را داشتند؟

بیشترین بازدهی در بورس برای غنوش و بیشترین کاهش قیمت هم برای تکنو با 4.82 درصد به ثبت رسید. بیشترین حجم معاملات هم برای البرز، فاراک و خگستر به ثبت رسید. بیشترین کاهش ارزش بازار در بورس برای فملی، شفن، فولاد، شتران، تیپیکو و پترول به ثبت رسید.

در فرابورس هم افرا با 4.92 درصد بیشترین بازدهی را به ثبت رساند. بیشترین کاهش قیمت هم برای حسیر با 5 درصد بود. بیشترین حجم معامله در فرابورس برای وهور و کرمان به ثبت رسید. بیشترین کاهش ارزش بازار هم برای سمگا، زاگرس، مارون، آریا و وهور به ثبت رسید. بیشترین نسبت حجم به شناوری هم برای خمحور با 12.4 درصد بود.

  • 2
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما