رفتارهای هیجانی بورس بازان

جدال خریداران و فروشندگان بورس /پیش بینی بازار سهام 12 دی

کدخبر: ۴۶۶۲۱۰
اقتصادنیوز: معاملات روز یکشنبه بازار سهام دوباره می تواند محلی برای جدال میان فروشنده ها و خریداران باشد.
جدال خریداران و فروشندگان بورس /پیش بینی بازار سهام 12 دی

به گزارش اقتصادنیوز ، معاملات بازار سهام در روز یکشنبه 12 دی 1400، می تواند در الگوی متفاوتی از روز شنبه دنبال شود. اگرچه شاخص های عملکردی بازار سهام در روز شنبه به نفع فروشندگان پیگیری شدند اما به نظر می رسد این وضعیت در شرایطی به سر می برد که هم می تواند به نفع فروشندگان و هم به نفع خریداران باشد.

در هر صورت معاملات روز یکشنبه از حیث شاخص های عملکردی همچنان به نفع فروشندگان است اما به دلیل میزان کشش احتمالی برای خریداران و مقاومت بورس بازان برای جلوگیری از ریزش بیشتر شاخص از محدوده کانالی 1.3 میلیون واحد، احتمالا از شدت ریزش قیمت ها کاسته شود و البته به تناسب عرضه و تقاضا، بعد از کم شدن از روند ریزشی، شاخص دوباره مسیر روز شنبه را دوباره به صعود تغییر دهد.

فشار فروشندگان و سیگنال های مثبت در بورس

فشار فروشندگان اما می تواند شاخص را نزولی کند اما به دلیل سیگنال های مثبت بیرونی، احتمالا خریداران دوباره فعال ظاهر شوند و یکشنبه چالشی را در مسیر دیگری قرار دهند. سیکل یکشنبه های گذشته در بورس گویای این است که در شرایطی که شنبه ها بازار نزولی بوده، یکشنبه بازار مسیر دیگری را دنبال کرده، و البته عکس این قضیه هم صادق بوده است.

مسئله قابل تامل اینجاست که هیچ یک از این رفتارها و الگوهای رفتاری معامله گران پشتوانه تحلیلی ندارد و بازار از سررفتار هیجانی الگوهای متفاوتی را در بازار شکل می دهد.

نظرسنجی اقتصادنیوز: جدال عرضه و تقاضا در بورس

تازه ترین نظرسنجی اقتصادنیوز هم نشان می دهد که بازار در روز یکشنبه با جدال دوباره عرضه و تقاضا کار خود را آغاز می کند واحتمالا از این رهگذر دوباره خریداران بتوانند در رینگ معاملاتی فعال ظاهر شوند، چرا که جذابیت سهم ها هم می تواند مجالی برای حرفه ای ها باشد که در کف قیمتی بخرند و بتوانند در سقف بفروشند.

با این شرایط وضعیت کنونی بازار سهام، به گونه ای است که شک و تردیدها سایه اطمینان بیشترین نسبت به گزاره های تحلیلی دارد. 

  • سناریت
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید