رشد چشمگیر شاخص هم وزن؛

شاخص بورس تکان نخورد /یک نیمه نزول، یک نیمه صعود!

کدخبر: 515074
اقتصادنیوز: در نیمه اول معاملات امروز شاخص کل بورس تهران نزول کرد اما در نیمه دوم سطوح از دست رفته را باز پس گرفت و تنها 44 واحد نسبت به سطح دیروز بالا آمد. در نیمه دوم معاملات شاخص هم وزن رشد چشمگیری داشت.
شاخص بورس تکان نخورد /یک نیمه نزول، یک نیمه صعود!

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز دوشنبه بیست و چهارم مرداد ماه، شاخص کل بورس پایتخت با افزایش 44 واحدی نسبت به روز یکشنبه به رقم یک میلیون و 463 هزار و 697 واحد رسید.  

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد هزار و 779 واحدی در سطح 397 هزار و 227 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 20 واحد پائین آمد و در سطح 19 هزار و 184 واحد باقی ماند.  

امروز نمادهای «فولاد»، «فملی» و «فارس» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و نمادهای «وبملت»، «اخابر» و «خودرو» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «بپاس»، «فغدیر» و «بمپنا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «زاگرس»، «خدیزل» و «صبا» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خودرو صدرنشین است و خساپا و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فرابورس و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

سه گروه سبزپوش 

در معاملات دوشنبه، قیمت سهام اغلب نمادهای گروه‌های «مخابرات»، «خودرو و ساخت قطعات» و «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» رشد کرد و سبزترین گروه‌های بازار بودند. 

رشد ارزش معاملات 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 163 هزار و 87 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 158 هزار و 133 میلیارد تومان بود که 97 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 4 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 664 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های پایانی بازار 

در پایان معاملات امروز تمامی صف‌های فروش جمع آوری شد. در مقابل در پایان معاملات، ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 8 درصد رشد کرد و در رقم 159 میلیارد تومان ایستاد. 

امروز نماد خساپا (شرکت سایپا) در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از خساپا، نمادهای اخابر (شرکت مخابرات ایران) و غدشت (شرکت دشت مرغاب) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بورس

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی