گزارش «اقتصادنیوز» از ورود و خروج پول حقیقی

موج جدید ورود سرمایه به بورس تهران

کدخبر: ۵۶۶۶۸۱
اقتصادنیوز: در هفته‌ اخیر ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار در سطح بالایی قرار گرفت و ورود پول حقیقی نسبت به هفته قبل رشد 10 برابری داشت.

به گزارش اقتصادنیوز ، در اولین روز معاملاتی هفته اخیر برای دومین روز کاری متوالی پول حقیقی به بازار سهام وارد شد. ارزش پول حقیقی ورودی هزار و 254 میلیارد تومان بود. 

ورود پول روز یکشنبه نیز ادامه داشت و ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار هزار و  96 میلیارد تومان بود.

اما روز دوشنبه این روند متوقف شد و هزار و 118 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد. روز سه‌شنبه و در شرایطی که شاخص کل نزول کرد، 676 میلیارد تومان پول حقیقی وارد بازار شد. 

در مجموع کل هفته اخیر هزار و 98 میلیارد تومان سرمایه حقیقی به بازار سهام وارد شد و میانگین روزانه ورود پول حقیقی 477 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین افزایش 10 برابری داشته است. 

رکوردداران ورود و خروج پول حقیقی

بیشترین ورود پول حقیقی در روز شنبه به نمادهای ومعادن، اخابر و وبصادر اختصاص داشت. در مقابل، فولاد، واحیا و وبملت بیشترین خروج را داشتند.

روز یکشنبه نیز حکشتی، کگل، خودرو و خگستر بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند و بیشترین خروج پول حقیقی به نمادهای فملی، شستا و فارس تعلق داشت. روز دوشنبه و در روز خروج سرمایه، نمادهای شستا، فملی، ذوب، فولاد و فارس بیشترین خروج پول را ثبت کردند و در مقابل فباهنر، خودرو و ولکار بیشترین ورود را داشتند. 

در آخرین روز هفته نیز که بار دیگر پول حقیقی وارد شد، زپارس، کوثر و تنوین بیشترین تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی را ثبت کردند و در مقابل فارس، شپنا و وبملت بیشترین خروج سرمایه را داشتند. 

بورس

تیتر یک
کارگزاری مفید