گزارش «اقتصادنیوز» از ارزش معاملات بازار سهام امروز

تعدیل شاخص بورس / روز بد سهام پالایشی و خودرویی

کدخبر: ۵۶۹۷۰۳
اقتصادنیوز: امروز گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «فراورده‌های نفتی و کک» قرمزترین گروه بازار بودند.
تعدیل شاخص بورس / روز بد سهام پالایشی و خودرویی

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه، 6 اردیبهشت 1402، شاخص بورس تهران 3 هزار و 422 واحد نسبت به روز کاری گذشته ریزش کرد و تا سطح 2 میلیون و 365 هزار و 288 واحد پایین آمد. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با رشد 5 هزار و 58 واحدی در رقم 786 هزار و 495 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با رشد 225 واحدی به رقم 29 هزار و 743 واحد رسید. شاخص هم وزن در فرابورس هم روند صعودی داشت و با افزایش هزار و 57 واحد به سطح 141 هزار و 391 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس

امروز گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات» و «فراورده‌های نفتی و کک» قرمزترین گروه بازار بودند. 

 نمادهای فملی، خودرو و وغدیر بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نوری، فخوز و بوعلی نمادهایی بودند که اثر مثبت بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای مارون، انتخاب و شگویا بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و نمادهای فجهان، آریا و بپاس بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل فرابورس داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز پی‌پاد بیشترین تراکنش را داشت و خساپا و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز دی، کرمان و کوثر بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 54 هزار و 414 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 33 هزار و 109 میلیارد تومان بود که 61 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 10 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 17 هزار و 850 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بازار 

در معاملات چهارشنبه، 218 نماد صف خرید داشتند و 20 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 52 درصدی نسبت به روز قبل به هزار و 848 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 83 درصدی به 99 میلیارد تومان رسید. 

بورس
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید