گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز سه‌شنبه؛

ثبت بیشترین رشد شاخص هم وزن بورس در سه هفته اخیر

کدخبر: ۵۹۳۷۵۹
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل هم وزن بورس با افزایش 4 هزار و 627 واحدی در رقم 667 هزار و 856 واحدی ایستاد. این بیشترین رشد شاخص هم وزن از نیمه مرداد به این سو است.
ثبت بیشترین رشد شاخص هم وزن بورس در سه هفته اخیر

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز چهارشنبه یکم شهریور 1402، شاخص کل بورس تهران 8 هزار و 384 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح یک میلیون و 946 هزار و 638 واحد رسید. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با افزایش 4 هزار و 627 واحدی در رقم 667 هزار و 856 واحدی ایستاد. این بیشترین رشد شاخص هم وزن از نیمه مرداد به این سو است. 

شاخص کل  فرابورس نیز با رشد 179 واحدی به رقم 24 هزار و 968 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با افزایش هزار و 435 واحد به سطح 120 هزار و 46 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

امروز نمادهای شپنا، شبندر، حکشتی و فملی نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل فارس، تاپیکو و میدکو از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای فجهان، وسپهر و دماوند بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای گلدیرا، مارون و بمولد بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد سصفها بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز بمولد، فن افزار و نیان بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 7 هزار و 830 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 766 میلیارد تومان بود که 10 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 7 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 682 میلیارد تومان رسید. 

عرضه و تقاضای بورس  

در معاملات چهارشنبه، 78 نماد صف خرید داشتند و 76 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 97 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 179 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 21 درصدی به 518 میلیارد تومان رسید.

بورس

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی