گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز سه‌شنبه؛

نماگر اصلی بورس تهران پس از 3 روز سبز شد

کدخبر: ۵۹۷۶۶۴
اقتصادنیوز: امروز شاخص‌های بازار سهام رشد کردند و شاخص کل بورس پس از سه روز صعود کرد.
نماگر اصلی بورس تهران پس از 3 روز سبز شد

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز سه‌شنبه بیست و یکم شهریور 1402، شاخص کل بورس تهران پس از سه روز رشد کرد. شاخص کل 4 هزار و 633 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 127 هزار و 250 واحد رسید. 

شاخص کل هم وزن بورس نیز با افزایش 3 هزار و 223 واحد در رقم 718 هزار و 660 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس نیز با رشد 25 واحدی به رقم 26 هزار و 453 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن  فرابورس  با افزایش 620 واحدی به سطح 128 هزار و 877 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ بورس و فرابورس

امروز نمادهای شستا، خودرو و میدکو نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند. در مقابل فارس، پارس و مبین از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای خاور، بپاس و غصینو بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای وسپهر، زاگرس و کزغال بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل  فرابورس  داشتند. 

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد تکاردان بیشترین تراکنش را داشت و ثامان و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز بمولد، فن افزار و دی بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 8 هزار و 207 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 102 میلیارد تومان بود که یک درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 2 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 932 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، 70 نماد صف خرید داشتند و 42 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 65 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 179 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 51 درصدی به 358 میلیارد تومان رسید.

 

بورس

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید