گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

بورس نیرویی برای صعود نداشت+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۳۴۵۰۶
اقتصادنیوز: امروز شاخص‌های بازار سهام از ابتدای معاملات روند نزولی داشتند و هفته را قرمزپوش به پایان بردند.
بورس نیرویی برای صعود نداشت+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز چهارشنبه بیست و سوم اسفند ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 13 هزار و 292 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 150 هزار و 209 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 3 هزار و 899 واحدی در رقم 732 هزار و 46 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 123 واحدی به رقم 24 هزار و 853 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با ریزش 527 واحد به سطح 133 هزار و 909 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فولاد، شپنا و وغدیر نمادهای قرز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای فملی، وپارس و پاکشو از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، بپاس و وسپهر بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای مادیرا، بجهرم و اتکای بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خودرو بیشترین تراکنش را داشت و شپنا و خزامیا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز آردینه، بیوتیک و کرومیت بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 77 هزار و 354 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 65 هزار و 800 میلیارد تومان بود که 85 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 15 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 462 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 29 نماد صف خرید داشتند و 72 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 72 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 62 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 25 درصدی به 250 میلیارد تومان رسید.

021223

 

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی