گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

بورس سنت شکنی کرد+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۳۵۱۰۴
اقتصادنیوز: برخلاف سنت سال‌های گذشته، بورس در روزهای پایانی سال رشد نمی‌کند.
بورس سنت شکنی کرد+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه بیست و ششم اسفند ماه 1402، شاخص کل بورس تهران هزار و 517 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 148 هزار و 518 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش هزار و 794 واحدی در رقم 730 هزار و 236 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 4 واحدی به رقم 24 هزار و 856 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 161 واحد به سطح 134 هزار و 62 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فولاد، میدکو و شپنا نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای فملی، شیران و وبصادر از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، هرمز و شگویا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای وسپهر، فصبا و مادیرا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خودرو بیشترین تراکنش را داشت و شپنا و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز آردینه، فصبا و بیوتیک بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 84 هزار و 143 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 66 هزار و 33 میلیارد تومان بود که 78 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 14 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 837 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 29 نماد صف خرید داشتند و 62 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 43 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 89 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 12 درصدی به 280 میلیارد تومان رسید.

021226

 

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی