گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

بزرگان بورس گاوی شدند+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۳۹۴۸۴
اقتصادنیوز: امروز سه نماد بزرگ بازار سهام رشد کردند و بیشترین اثر مثیت را بر شاخص کل داشتند.
بزرگان بورس گاوی شدند+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز سه‌شنبه بیست و یکم فروردین ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 7 هزار و 46 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 261 هزار و 899 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش هزار و 742 واحدی در رقم 751 هزار و 319 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 15 واحدی به رقم 25 هزار و 396 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 55 واحد به سطح 137 هزار و 904 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فولاد، فملی و فارس نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وبملت، وامید و اخابر از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای فزر، ارفع، سرچشمه بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای خاور، آریا و غصینو بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و وبملت و فولاد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فن افزار، فزر و خاور بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 11 هزار و 774 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 3 هزار و 973 میلیارد تومان بود که 34 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 13 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 458 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، 64 نماد صف خرید داشتند و 34 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 41 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 152 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 32 درصدی به 96 میلیارد تومان رسید.

030121

 

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی