گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

دماسنج بورس دو هوایی شد + اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۴۲۴۳۸
اقتصادنیوز: امروز دو شاخص اصلی بورس تهران دو دمای متفاوت را نشان دادند.
دماسنج بورس دو هوایی شد + اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز سه‌شنبه چهارم اردیبهشت ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 13 هزار و 421 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 303 هزار و 382 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با رشد هزار و 321 واحدی در رقم 759 هزار و 22 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با ریزش 47 واحدی به رقم 25 هزار و 488 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با رشد 264 واحد به سطح 139 هزار و 821 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فولاد، فملی و شپنا نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وامید، خزامیا و بوعلی از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای هرمز، آریا و آریان بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای خاور، ارفع و سپیدار نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و کاما و فولاد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز خاور، فزر و کرمان بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 8 هزار و 960 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 720 میلیارد تومان بود که 8 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 3 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 5 هزار و 86 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، 98 نماد صف خرید داشتند و 38 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 6  درصدی نسبت به روز کاری قبل به 305 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 36 درصدی به 111 میلیارد تومان رسید.

030204

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی