گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

رشد بورس با پشتازی فملی و شبندر+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۴۲۶۶۹
اقتصادنیوز: امروز فملی، شبندر و فایرا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.
رشد بورس با پشتازی فملی و شبندر+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه 1403، شاخص کل بورس تهران هزار و 71 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 304 هزار و 448 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با رشد 4 هزار و 650 واحدی در رقم 763 هزار و 655 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افزایش 116 واحدی به رقم 25 هزار و 605 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با رشد هزار  و 170 واحد به سطح 140 هزار و 992 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی، شبندر و فایرا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای پارسان، فولاد و کگل از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای فجهان، شگویا و وسپهر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، آریان و ساروج نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و خزامیا و فولاد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز کرمان، حگهر و فزر بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 11 هزار و 133 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 779 میلیارد تومان بود که 7 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 7 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 720 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 99 نماد صف خرید داشتند و 29 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 2  درصدی نسبت به روز کاری قبل به 310 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 109 درصدی به 232 میلیارد تومان رسید.

030205

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید