گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز چهارشنبه؛

ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۴۴۷۶۶
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران برای پنجمین روز متوالی ریزش کرد.
ثبت پنجمین ریزش متوالی بورس+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز یکشنبه شانزدهم اردیبهشت ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 5 هزار و 188 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 259 هزار و 731  واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 192  واحدی در رقم 751 هزار و 37 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 7 واحدی به رقم 25 هزار و 201 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 89 واحد به سطح 137 هزار و 185 واحد رسید. 

ریزش بزرگان بازار سهام

امروز فملی بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشت و به تنهایی 2 هزار و 935 واحد شاخص را پایین کشید. همراه با فملی، فارس، فولاد، شبندر و کگل نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وامید، سدشت و کویر از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای مادیرا، وهور و سپیدار بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای آریا، توسن و غصینو نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد شستا بیشترین تراکنش را داشت و ذوب و غبشهر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فزر، خاور و فنر بیشترین تراکنش را داشتند. 

بهبود ارزش معاملات خرد 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 8 هزار و 688 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 232 میلیارد تومان بود که 14 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 5 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 644 میلیارد تومان رسید. 

کاهش ارزش صف‌های بورس  

در معاملات یکشنبه، 53 نماد صف خرید داشتند و 47 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 15 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 131 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 34 درصدی به 163 میلیارد تومان رسید.

030216

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بورس تهران در هفته اخیر؛

   اقتصادنیوز: در هفته اخیر برای شش روز معاملاتی متوالی ارزش معاملات خرد سهام در سطح ۲ هزار میلیارد تومان ماندگار بود.

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی