گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بورس تهران در هفته اخیر؛

سکون معاملات سهام در کانال 2 همت+ نمودار

کدخبر: ۶۵۰۱۷۱
اقتصادنیوز: در هفته اخیر برای شش روز معاملاتی متوالی ارزش معاملات خرد سهام در سطح 2 هزار میلیارد تومان ماندگار بود.
سکون معاملات سهام در کانال 2 همت+ نمودار

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار سهام در این هفته با افت نسبی ارزش معاملات خرد سهام مواجه بود و میانگین ارزش معاملات خرد 20 درصد کاهش یافت. 

در اولین روز معاملات هفته اخیر ارزش معاملات خرد سهام به رقم 2 هزار و 599 میلیارد تومان افزایش یافت. روز یکشنبه ارزش معاملات خرد 2 هزار و 52 میلیارد تومان شد و روز دوشنبه به 2 هزار و 936 میلیارد تومان رسید. روز سه‌شنبه ارزش معاملات خرد به 2 هزار و 747 میلیارد تومان رسید. در روز چهارشنبه نیز ارزش معاملات خرد سهام با افت 19 درصدی به رقم 2 هزار و 237 میلیارد تومان رسید.

میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر 2 هزار و 514 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 3 هزار و 157 میلیاردی هفته پیشین، افت 20 درصدی داشته است.

رکوردداران ارزش و حجم معاملات

در اولین روز هفته، نماد شستا بیشترین ارزش معاملات را داشت و نمادهای فولاد، خودرو، وبملت و فملی در رتبه‌های بعدی بودند. 

نماد شستا همچنین بیشترین حجم معاملات را داشت و نمادهای ذوب، وبملت، خودرو و شگستر در رده‌های بعدی قرار داشتند. 

روز یکشنبه نیز فملی، ومهان، وبملت، سشرق و شستا بیشترین ارزش معاملات و نمادهای شستا، وبملت، ذوب، فملی و ومهان بیشترین حجم معاملات را داشتند.

روز دوشنبه نیز بیشترین ارزش معاملات به نمادهای فولاد، وبملت، بوعلی، فملی و خودرو تعلق داشت. در جدول حجم معاملات نمادهای ذوب، شستا، وبملت، فولاد و خودرو صدرنشین بودند.  

روز سه‌شنبه بیشترین ارزش معاملات به نماد بوعلی تعلق داشت و شپنا، شبندر، شتران و نوری در رتبه‌های بعدی بودند. بیشترین حجم معاملات نیز به ذوب اختصاص داشت و ذوب، وخارزم، شتران، فاذر و شستا در پی آن بودند. 

در آخرین روز معاملاتی هفته، نمادهای ثفارس، وامید، بوعلی، وتوس و مادیرا بیشترین ارزش و نمادهای شستا، فاذر، شهر، وخارزم و وپارس بیشترین حجم معاملات را داشتند. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی