گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

شاخص بورس سبز ماند / 3 ساعت سکون در معاملات شنبه+ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۵۰۶۹۱
اقتصادنیوز: امروز شاخص کل در 25 دقیقه ابتدایی صعود کرد اما در ادامه در سکون و رکود باقی ماند.
شاخص بورس سبز ماند / 3 ساعت سکون در معاملات شنبه+ اینفوگرافیک

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه 12 خرداد ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 8 هزار و 154 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 94 هزار و 233 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 622 واحدی در رقم 684 هزار و 731  واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 6 واحدی به رقم 22 هزار و 702 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 219 واحد به سطح 121 هزار و 767 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فملی، فولاد، فارس و شپنا نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای بوعلی، وامید و حکشتی از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، هرمز و خاور بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای مارون، زاگرس و کگهر نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز شفام، فزر و خاور بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 10 هزار و 206 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 998 میلیارد تومان بود که 29 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 64 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 664 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 85 نماد صف خرید داشتند و 237 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 74 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 225 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 54 درصدی به 375 میلیارد تومان رسید.

030312

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی