گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

نوسان کوتاه در بورس تهران+‌ اینفوگرافیک

کدخبر: ۶۵۵۰۷۳
اقتصادنیوز: در معاملات اولین روز تابستان، شاخص‌های بازار سهام نوسان کوتاهی داشتند.
نوسان کوتاه در بورس تهران+‌ اینفوگرافیک
عکس: اقتصادنیوز/ دانیال شایگان

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز شنبه 2 تیر ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 3 هزار و 934 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 47 هزار و 915 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 241 واحدی در رقم 665 هزار و 973 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 65 واحدی به رقم 21 هزار و 945 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 465 واحد به سطح 115 هزار و 364 واحد رسید. 

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای نوری، فملی، بوعلی و فولاد نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای خودرو، شپنا، وبملت و فخوز از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای تجلی، فصبا و فزر بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای خاور، بپاس و شپاس نمادهایی هستند که اثر کاهنده بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خودرو بیشترین تراکنش را داشت و ذوب و شپنا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز شفام، کرمان و گدنا بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 38 هزار و 504 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 28 هزار و 195 میلیارد تومان بود که 73 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 15 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 2 هزار و 678 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 106 نماد صف خرید داشتند و 209 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 26 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 158  میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 19 درصدی به 404 میلیارد تومان رسید.

030402

 

اخبار روز سایر رسانه ها
  تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام

   اقتصادنیوز: امروز ارزش معاملات خرد سهام افت کرد و شاخص‌ها رشد اندکی را ثبت کردند.

  کارگزاری مفید
  صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی