گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بورس تهران در هفته اخیر؛

رونق نسبی معاملات بورس در هفته انتخابات+ نمودار

کدخبر: ۶۵۷۴۰۲
اقتصادنیوز: در هفته اخیر میانگین ارزش معاملات خرد سهام به کانال 3 هزار میلیارد تومان صعود کرد.
رونق نسبی معاملات بورس در هفته انتخابات+ نمودار

به گزارش اقتصادنیوز، بازار سهام در این هفته با رشد نسبی ارزش معاملات خرد سهام مواجه بود و میانگین ارزش معاملات خرد 17 درصد افزایش یافت. 

در اولین روز معاملات هفته اخیر ارزش معاملات خرد سهام به رقم 3 هزار و 915 میلیارد تومان افزایش یافت. روز یکشنبه ارزش معاملات خرد 3 هزار و 558 میلیارد تومان شد و روز دوشنبه به 2 هزار و 836 میلیارد تومان کاهش یافت.

سه‌شنبه ارزش معاملات خرد به 3 هزار و 319 میلیارد تومان رسید. در روز چهارشنبه نیز ارزش معاملات خرد سهام با رشد 13 درصدی به رقم 3 هزار و 744 میلیارد تومان رسید.

میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر 3 هزار و 474 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 2 هزار و 968 میلیاردی هفته پیشین، رشد 17 درصدی داشته است.

رکوردداران ارزش و حجم معاملات

در اولین روز هفته، نماد ثفارس بیشترین ارزش معاملات را داشت و نمادهای وخودرو، وبملت، بوعلی و فولاد در رتبه‌های بعدی بودند. 

همچنین نماد ذوب بیشترین حجم معاملات را داشت و نمادهای شستا، وبملت، خودرو و کرمان در رده‌های بعدی قرار داشتند. 

روز یکشنبه نیز ثفارس، فولاد، شستا، خودرو و وبملت بیشترین ارزش معاملات و نمادهای ذوب، شستا، وبملت، خودرو و حفارس بیشترین حجم معاملات را داشتند.

دوشنبه پکرمان در صدر جدول ارزش معاملات بود و ثپردیس، حفارس، وبملت و فملی پشت سر آن بودند. نماد ذوب نیز به همراه وکار، شستا، وبملت و شلعاب بیشترین حجم معاملات را داشتند.

روز سه‌شنبه بیشترین ارزش معاملات به نماد وکار تعلق داشت و فولاد، وبملت، افق و زماهان در رتبه‌های بعدی بودند. بیشترین حجم معاملات نیز به ذوب اختصاص داشت و وکار، شستا، وبملت و شلعاب در پی آن بودند. 

در آخرین روز معاملاتی هفته، نمادهای شستا، حکشتی، فولاد، حفارس و شفام بیشترین ارزش و نمادهای شستا، ذوب، فولاد، حفارس و کچاد بیشترین حجم معاملات را داشتند. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی