آخرین وضعیت نرخ تورم تولید خدمات در تابستان ۹۹ + جدول

کدخبر: 371668
اقتصادنیوز : گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات را در تابستان سال جاری از سوی مرکز آمار اعلام شد. براساس این گزارش،تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان ١٣٩٩ به ٣٤.٢ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل ٧.٦ واحد درصد افزایش داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز؛‌ براساس ارزیابی های صورت گرفته، کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش های آموزش (٥.٧) و واسطه‌گری‌های مالی (٨.٩ درصد) است،‌ بیشترین تورم فصلی تولید نیز مربوط به حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات  (١٨.٧ درصد) است.

تورم فصلی

گزارش منتشر شده نشان دهنده آن است که تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در  تابستان ١٣٩٩ به ١٣.٨ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٦.٧) ٧ واحد درصد افزایش دارد. کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش­های «آموزش» (٥.٧) و «واسطه‌گری‌های مالی» (٨.٩ درصد) است. بیشترین تورم فصلی تولید نیز مربوط به «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات » (١٨.٧ درصد) است.

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور  نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان ١٣٩٩ به ٣٤.٢ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل ٧.٦ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارایه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل تابستان ١٣٩٩ نسبت به فصل تابستان ١٣٩٨، ٣٤.٢ درصد افزایش دارد. در بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش «خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار» (٢٠.٢ درصد) و بیش­ترین نرخ مربوط به بخش «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» (٤٤.٨ درصد) است.

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٩ (تورم سالانه) به ٢٨,٧ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٢٧.٦) ١.١ واحد درصد افزایش نشان می­دهد. در فصل مورد بررسی، در میان بخش‌های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش «خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار» (١٦.٥ درصد ) و بیش­ترین آن مربوط به بخش «هتل و رستوران» (٣٧.٩ درصد) است.

Untitled-3

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما