رکوردشکنی تولید سمند و سورن

کدخبر: 389717
اقتصاد نیوز : همزمان با طلیعه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، رکورد تولید خودروی سمند و سورن در شرکت ایران خودروی تبریز شکسته شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمید حاجی زاد منصور مدیرعامل ایران خودرو  گفت: با تلاش و همت کارکنان، تولید سمند و سورن سایت تبریز در بهمن ماه امسال افزایش ۴۵ درصدی داشته و این مجموعه همراه با سایر سایت‌های تولیدی گروه صنعتی ایران خودرو در راستای تحقق شعار جهش تولید توانسته است از تولید سال قبل عبور کرده و رکورد جدیدی را در سال جهش تولید تحقق بخشد.

حاجی زاد منصور گفت: روند تولید خودرو‌های سواری این شرکت از ابتدای سال تاکنون و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد رشد نشان می‌دهد و سیاست‌های راهبردی گروه صنعتی ایران خودرو، برنامه‌ریزی، تامین به موقع قطعات، استفاده مناسب از ظرفیت‌های تولید و پشتیبانی به موقع باعث شده است شرکت ایران خودرو تبریز بتواند ضمن تحقق جهش تولید، در روز‌های پایانی امسال، از رکورد تولید سال ۹۸ عبور کند.

او افزود: با وجود بحران شیوع کرونا و تاثیر بر فعالیت شرکت ایران خودرو تبریز که منجر به عدم تولید خودرو در اوایل امسال شد، ایران خودرو تبریز توانست با تلاش مضاعف کارکنان در بهمن ماه سال جاری بیش از ۵۵ هزار خودروی سمند و سورن تولید کند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است.

مدیرعامل ایران خودرو تبریز افزود: دستیابی به تیراژ تولید روزانه ۴۰۰ دستگاه انواع خودروی سواری در روز تا پایان امسال همزمان با ارتقاء کیفی محصول، بخشی از برنامه ریزی کوتاه مدتی است که در حوزه تولید این سایت خودوریی عملیاتی شده است.

او تاکید کرد: در راستای تحقق اهداف تولیدی شرکت پاداش رکورد تولید در سه گروه ستادی، پشتیبانی و تولیدی پرداخت شده است.

حاجی زاد منصور خاطرنشان کرد: هم اکنون روند تولید خودرو در ایران خودرو تبریز افزایشی بوده که با توجه به ایام کاری باقی مانده سال انتظار می‌رود برنامه تولید این سایت به طور کامل محقق شود.

مدیرعامل ایران خودرو تبریز در رابطه با آمار تولید سالانه این شرکت در امسال گفت: امسال ۷۵ هزار خودرو در این شرکت تولید می‌شود که از این تعداد یک سوم آن به تولید سورن EF ۷ و دو محصول جدید ارتقایافته پلتفرم سمند یعنی سمند سال و سورن پلاس اختصاص خواهد یافت.

او در رابطه با خبری که به تازگی توسط بعضی از رسانه‌های محلی مبنی بر عدم فعالیت کارکنان خط تولید این سایت گفت: هم اکنون تمامی خطوط مونتاژ ایران خودرو تبریز در حال فعالیت می‌باشد و تولید خودرو همچنان در حال انجام است.

حاجی زاد منصور خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خاص کشور و نیاز آحاد جامعه به خصوص کارگران به آرامش، انتظار می‌رود اصحاب رسانه حساسیت‌های ویژه در نحوه ارائه مطالب به مخاطب را لحاظ نموده و با رعایت اصل امانت داری با ارائه اخبار امید بخش کمک حال جامعه کارگری باشد.

محصولات شرکت ایران خودرو تبریز در حال حاضر خانواده خودروی سواری سمند در دو کلاس مختلف XU ۷ در نوع بنزینی و EF ۷ در دو نوع بنزینی و دوگانه سوز و سورن معمولی و توربوشارژ است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما