رصد بازار خودروهای داخلی؛

پرطرفدارهای سایپا درجا زدند + جدول قیمت 15 اردیبهشت

کدخبر: 410232
اقتصادنیوز : اقتصادنیوز : بازار خوروهای پرطرفدار سایپا امروز 15 اردیبهشت1400 در بازار درجا زد و بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند و تنها «کوییکR» افتی 500 هزار تومانی را تجربه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ استپ قیمتی در بازار محصولات سایپا در حالی امروز رقم خورد که شرکت سایپا نیز همانند ایران خودرویی ها دوشنبه گذشته مجوز افزایش قیمت را از شورای رقابت دریافت کرده بودند. اما به گفته فعالان بازار خودرو افت قیمت دلار و تعطیلی مراکز شماره گذاری موجب شده تا مصوبه این شورا نتواند بر بازار اثرگذار باشد. شورای رقابت به شرکت خودروسازی سایپا به طور میانگین مجوز افزایش ۸.۹ درصد افزایش قیمت را داد.

به گفته فعالان این بازار با توجه به تعطیلی مراکز شماره گذاری که از آن می توان به تعطیلی بازار خودرو یاد کرد یکی دیگر از عواملی است که نوسان در بازار خودرو را به همراه داشته است. با توجه به تعطیلی این مراکز در حال حاضر خرید و فروش به صورت محدود صورت می گیرد که این امر نیز بر بازار خودرو اثرگذار بوده است.

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می توان به «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

ارزیابی صورت گرفته از بازار خودرو نشان دهنده آن است که «کوییکR» امروز با رشدی 500 هزار تومانی در بازار با قیمت 153 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد.

ارزیابی های صورت گرفته نشان دهنده آن است که سایر محصولات سایپا امروز بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند. براین اساس «تیباصندوقدار» امروز با  قیمت 121 میلیون تومان معامله شد.

 «کوییک معمولی» نیز 146 میلیون تومان در بازار قیمت خوردند. از سوی دیگر در میان خانواده تیبا 2 این خانواده نیز امروز در بازار با قیمت 132 میلیون تومان رسید. ساینا نیز امروز با قیمت 134 میلیون تومان در بازار معامله شد.

همچنین در میان محصولات سایپا می توان به خودرو «شاهین» اشاره کرد که اواخر سال گذشته به تعداد محدود و به صورت نمادین به خریداران این خودرو تحویل شد. شرکت سایپا در آن زمان قیمت 268 میلیون تومان را برای این خودرو تعیین کرد و مشخص نیست این خودرو در نهایت با چه قیمتی به دست خریداران خواهد رسید.

سایپا 15

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما