رصد بازار خودروهای داخلی؛

دو عامل آرامش بخش در بازار سایپا + جدول

کدخبر: 411741
​اقتصادنیوز: امروز 22 اردیبهشت 1400 محصولات سایپا پس از دو روز درجا زدن بدون تغییر قیمت در بازار خودرو عرضه شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛‌ ارزیابی بازار خودروهای پرطرفدار سایپا نشان دهنده آن است که محصولات این شرکت نیز همانند ایران خودرو این هفته را بدون تغییر به پایان رساند و به استقبال تعطیلات آخر هفته رفت.

فعالان بازار خودرو معتقدند نوسان نرخ دلار عمده دلیلی است که موجب شده تا بازار سایپایی ها نیز همانند محصولات پرطرفدار شرکت ایران خودرو امروز بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شوند. از سوی دیگر تعطیلی آخر هفته نیز در این آرامش بی تاثیر نبوده می توان بخشی از ثبات در بازار خودرو را به آن نسبت داد.

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می توان به «شاهین»،« کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

ارزیابی صورت گرفته از بازار خودرو نشان دهنده آن است که «کوییکR» امروز بدون تغییر و با قیمت 154 میلیون تومان در بازار معامله شد و «کوییک معمولی» نیز قیمت نیز 146 میلیون تومان قیمت خورد.

از سوی دیگر خانواده تیبا نیز امروز در بازار رشد یک میلیون تومانی قیمت داشت،‌ بطوریکه قیمت «تیبا 2» معمولی امروز در بازار به 133 میلیون تومان رسید. همچنین بر اساس رصد صورت گرفته در بازار «تیباصندوقدار» نیز امروز با قیمت 122 میلیون تومان معامله شد. ساینا نیز همانند خانواده تیبا رشد یک میلیونی قیمت را تجربه کرد و  امروز با قیمت 141 میلیون تومان در بازار معامله شد.

همچنین در میان محصولات سایپا می توان به خودرو «شاهین» اشاره کرد که اواخر سال گذشته به تعداد محدود و به صورت نمادین به خریداران این خودرو تحویل شد. شرکت سایپا در آن زمان قیمت 268 میلیون تومان را برای این خودرو تعیین کرد و مشخص نیست این خودرو در نهایت با چه قیمتی به دست خریداران خواهد رسید.

سایپا 22

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما