رصد بازار خودروهای داخلی؛

بازار سایپایی های صعودی شد + جدول قیمت

کدخبر: 422993
​اقتصادنیوز: بازار سایپایی ها امروز رشد یک میلیونی قیمت را تجربه کرد و با این شرایط برخی از محصولات سایپا با رشد قیمت و برخی دیگر با ثبات قیمت در بازار عرضه شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ رشد قیمت پرطرفدارهای سایپا پس از چند روز ثبات از روز گذشته شکل گرفت و امروز نیز تداوم داشت. براساس رصد بازار خودرو امروز و از میان پرطرفدارهای این شرکت «کوییک معمولی» و «تیبا صندوقدار» در بازار افزایش قیمت داشتند.

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

به گقته فعالان بازار خودرو طی هفته های اخیر و با توجه به انتظاراتی که در بازار به وجود آمده بود بازار سایپایی شکل ثبات به خود گرفتند، اما با طولانی شدن این روند و نوسان نرخ دلار بازار محصولات این شرکت تغییر شکل دادند و رشد قیمت را تجربه کرد.

علاوه بر ریز نوسان های نرخ دلار که رشد قیمت برخی از خودروهای داخلی را به همراه داشت، توقع انتظاری که در بازار به وجود آمده نیز بر این روند اثرگذار بوده است. در این خصوص می توان به طولانی شدن انتظار برای اعلام نتایج مذاکرات و تعیین کابینه اشاره کرد که بر افزایشی شدن بازار خودرو اثرگذار بوده است. از سوی دیگر با وجود عدم تغییر قیمت ها، بازار این روزها سکوت و کور است و معامله در حد بسیار اندک صورت می گیرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان خانواده تیبا امروز «تیباصندوقدار» امروز با رشد قیمت یک میلیون تومانی در بازار 130 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

اما با ارزیابی بازار می توان گفت، «تیبا2» معمولی بدون تغییر امروز با قیمت 138میلیون تومان در بازار عرضه شد.

«کوییکR» نیز امروز تغییر قیمتی در بازار نداشت و با قیمت 160 میلیون تومان در بازار عرضه شد. «کوییک معمولی» اما با افزایش یک میلیونی در بازار با قیمت 154 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

از سوی دیگر با رصد بازار خودرو می توان گفت که براساس قیمت های جدید اعلامی از سوی شرکت های خودروساز قیمت شاهین نیز به 291 میلیون تومان رسید. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد.

سایپا 9

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما