افزایش قیمت در خانواده سایپا

«ساینا» در بازار 150 میلیونی شد +جدول

کدخبر: 431710
اقتصادنیوز: تمام محصولات سایپا امروز 16 مرداد با رشد قیمت در بازار عرضه شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ به گفته فعالان بازار خودرو طی روزهای اخیر بازار خودرو نوسان قیمتی قابل توجهی داشته است و این نوسان موجب شد تا تمام محصولات سایپا در بازار رشد قیمت را تجربه کنند، بطوریکه ساینا امروز 150 میلیونی شد.

به گفته فعالان بازار خودرو با برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری، بازار در انتظار دیدگاههای رییس جمهور جدید در خصوص وضعیت بازار خودرو است تصمیماتی که شاید بتواند بازار را با افت قیمت روبرو کند و یا به افزایش آن بیفزاید، سردرگمی به وجود آمده موجب شده تا شاهد نوسان قیمت در بازار باشیم. از سوی دیگر در این روزها ریزنوسان های قیمت دلار نیز بر قیمت خودرو اثرگذار بوده و موجب شده تا بازار خودرو نیز نوسانات اندک قیمتی را تجربه کند.

 پیش از این نیز توقعات انتظاری که در بازار وجود داشته که بر قیمت خودرو اثرگذار بوده است. در این خصوص می توان به انتظار برای مشخص شدن نتایج مذاکرات اشاره کرد که از آن می توان به عنوان یکی از عمده عامل تاثیرگذار بر بازار یاد کرد، عاملی که ماههاست بازار را در انتظار نگه داشته است.  

رصد قیمت خودروهای سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R » ، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار خودرو «کوییک معمولی» امروز با افزایش یک میلیونی در بازار 162میلیون تومان قیمت گذاری شد. «کوییکR » هم رشدی یک میلیونی را تجربه کرد و در بازار 168 میلیون تومان عرضه شد.    

قیمت «تیبا2» معمولی نیز با افزایش یک میلیون تومانی به 149 میلیون تومان رسید . «تیبا صندوقدار» نیز همانند تیبا افزایشی یک میلیون تومانی در بازار را تجربه کرد و قیمت آن به 139 میلیون تومان رسید. اما ساینا در میان محصولات سایپا رشد یک میلیون و 500 هزار تومانی را تجربه کرد و قیمت آن به 150 میلیون تومان رسید.

از سوی دیگر با رصد بازار خودرو می‌توان گفت که براساس قیمت های جدید اعلامی از سوی شرکت های خودروساز قیمت شاهین نیز به 291 میلیون تومان رسید. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

سایپا 16

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما