رصد بازار خودروهای داخلی؛

توقف رشد قیمت ها در بازار خودرو + جدول

کدخبر: 436735
اقتصادنیوز: امروز 7 شهریور 1400 بازار پرتیراژهای ایران خودرو نیز همانند سایپایی ها بدون تغییر قیمت در بازار عرضه شدند و به این طریق ترمز رشد قیمت در بازار ایران خودرویی های نیز کشیده شد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ استپ قیمت محصولات ایران خودرو امروز در حالی شکل گرفته که روز گذشته ایران خودرویی ها در بازار شکل افزایشی به خود گرفته بودند، روندی که با افت قیمت دلار امروز تغییر کرد.  

فعالان بازار خودرو بر این نکته تاکید می کنند که نوسان رو به پایین نرخ دلار موجب شده تا روند افزایش قیمت در بازار خودرو متوقف شود و پرتیراژها در بازار بدون تغییر قیمت گذاری شوند. توقف قیمت در بازار خودرو در حالی رقم خورده که طی دو روز گذشته بازار خودرو با توجه به نوسان رو به بالای نرخ دلار روند افزایشی به خود گرفته بود، روندی که شکل معکوس به خود گرفت.

از سوی دیگر نشست منطقه‌ای بغداد و احتمال بهبود روابط میان ایران و عربستان  که بسیاری از آن به عنوان آشتی کنان تهران – ریاض یاد می کنند، از دیگر مواردی است که فعالان اقتصادی معتقدند در صورت تحقق آن شاهد بهبود مناسبات اقتصادی کنار مناسبات سیاسی خواهیم بود. امکان بهبود روابط میان ایران و عربستان از یک سو و اوضاع آشفته در شرق کشور (افغانستان) از سوی دیگر سردرگمی خریداران و فروشندگان را به همراه داشته است. بطوریکه نوسان قیمت خودرو موجب شده تا حدود زیادی فروشندگان و خریداران در نوعی بلاتکلیفی به سر ببرند و تمایلی برای حضور در بازار از خود نشان ندهند با این شرایط بازار سردرگم در مناسبات سیاسی این روزها سردرگم تر از قبل شده است و تقاضای مصرفی به دلیل کاهش توان مالی در بازار عقب نشینی کرده و در حال حاضر تقاضای سرمایه ای نقش اثرگذار در بازار دارد.


بیشتر بخوانید : دلار ترمز رشد قیمت خودرو را کشید  


وضعیت محصولات ایران خودرو در بازار

از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمندLX  »، «سمند LX با موتورEF7 » و «سمند سورن» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار امروز محصولات ایران خودرو بدون تغییر در بازار عرضه شدند. با توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت «پژو 206 صندوقدار» امروز بدون افزایش با قیمت 281 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد. «پژو 206 تیپ 5» نیز در میان پرتیراژهای ایران خودرو امروز تغییر قیمت نداشت و در بازار 288 میلیون تومان عرضه شد. از سوی دیگر امروز «پژو 206 تیپ 2» نیز به 252 میلیون تومان رسید.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز «سمندLX  » نیز در بازار تغییری نداشت و قیمت آن به 242 میلیون تومان رسید. در این میان «سمند LX با موتورEF7   » هم بدون تغییر در بازار 259 میلیون تومان قیمت گذاری شد.  در میان خودروهای پرتیراژ ایران «سمند سورن» نیز امروز تغییر قیمتی نداشت و در بازار با قیمت 265 میلیون تومان عرضه شد. اما در میان محصولات ایران خودرو امروز «سمند سورن پلاس» هم در بازار 310 میلیون تومان قیمت گذاری شد و تغییر قیمتی در بازار نداشت.

ایران 7 شهریور

 

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از آمار معاملات اوراق بدهی در بازار سهام؛

    در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق در یک جهش ۱۷۳ درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به ۲۳ هزار و ۶۳۳ میلیارد تومان…

از دست ندهید
بلیط هواپیما