رصد بازار سایپایی ها امروز 15 شهریور

تاثیر طرح «ساماندهی بازار خودرو» در قیمت خودروهای داخلی + جدول

کدخبر: 438622
اقتصادنیوز: امروز 15 شهریور 1400 رصد خودروهای پرتیراژ سایپا نشان دهنده آن است که سایپایی ها امروز را نیز بدون تغییر قیمت سپری کردند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ عدم تغییر قیمت سایپایی ها در بازار در حالی رقم خورد که امروز بازار دلار هم نوسان رو به پایین داشت. افت قیمت دلار از یک سو و باز شدن پرونده طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو در مجلس از سوی دیگر موجب شده تا قیمت در بازار پرتیراژهای سایپا استپ کند. به گفته فعالان بازار خودرو در صورت تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو شاهد افت چشمگیر قیمت در بازار خودرو خواهیم بود. عاملی که موجب شده تا خریداران و فروشندگان وارد بازار نشوند به همین دلیل فاز انتظاری به خود گیرند.

طرح ساماندهی بازار خودرو طی روزهای آینده در مجلس به رای گذاشته خواهد شد و در صورتی که بتواند پس از تصویب از سوی مجلس نظر نمایندگان را به خود جلب کند می تواند بازار خودرو داخلی را تحت تاثیر قرار دهد.

از سوی دیگر به گفته فعالان بازار خودرو طرح فروش فوق‌العاده ۴ محصول سایپا در سال ۱۴۰۰ که برندگان این قرعه کشی اعلام شدند. در این مرحله از فروش فوری شرکت سایپا 4 محصول پرطرفدار خود  شامل «کوییک دنده ای (رینگ فولادی)»، «کوییکR»، «سایناS» و «کوییکS» را در برنامه فروش فوری خود قرار داد و براساس برنامه ریزی صورت گرفته از سوی این شرکت خودروهای پیش فروش شده ظرف 90 روز به برندگان قرعه کشی تحویل داده خواهد شد. طرحی که موجب شده تا ترمز قیمت در بازار سایپایی ها فعلا کشیده شود.  

وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R »،«کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

توجه به روند بازار امروز محصولات سایپا بدون تغییر قیمت در بازار قیمت گذاری شدند و با این شرایط «کوییک معمولی» امروز در بازار 170 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «کوییک R» هم با قیمت 176 میلیون تومانی در بازار عرضه شد.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «تیبا صندوقدار» و «تیبا 2» نیز بدون تغییر به ترتیب در بازار با قیمت 149میلیون و 159 میلیون تومان قیمت گذاری شدند. «ساینا» هم امروز 159 میلیون تومان در بازار قیمت خورد.

همچنین با رصد بازار خودرو می‌توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین نیز به 291 میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

سایپا 15

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما