رصد بازار خودروهای داخلی؛

تداوم افت قیمتی سایپایی ها + جدول

کدخبر: 443806
اقتصادنیوز : اقتصادنیوز: پرونده پرتیراژهای سایپا امروز 6 مهر 1400 با افت 1 تا 3میلیون تومان بسته شد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ علاوه بر سایپا بازار امروز شاهد افت چند میلیونی قیمت در بازار ایران خودرو نیز بودیم. روند پیش گرفته در بازار امروز در حالی است که با رد طرح ساماندهی صنعت خودرو از سوی شورای نگهبان بازار برای رشد قیمت خیز برداشته بود، اما این روند چندان دوام نداشت و با توجه به کاهش تقاضا در بازار امروز شاهد کاهشی شدن قیمت خودرو بودیم.

از سوی دیگر افت قیمت پرتیراژهای سایپا در حالی امروز ثبت شد که نرخ دلار نوسان رو به بالا داشت و با این شرایط می توان گفت قیمت خودرو خلاف جهت قیمت دلار در حال حرکت است.

با توجه به بازار خودرو می توان گفت امروز «شاهین» با افت 3 میلیونی بیشترین افت قیمت را در میان محصولات سایپا از آن خود کرد. «کوییک معمولی» و «تیبا 2» معمولی هم امروز افتی 2 میلیونی داشتند و این افت قیمت برای «تیبا صندوقدار» و «ساینا» یک میلیون تومان بوده است و «کوییک R» نیز بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شد.  


بیشتر بخوانید: تخت گاز «شاهین» در سرازیری قیمت!


وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

براساس ارزیابی صورت گرفته «شاهین» هم که به تازگی از سوی سایپا فک رهن شده  امروز از افت قیمت بی نصیب نبود. این خودرو جدید سایپا با افت 3 میلیونی قیمت، در بازار 340 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

توجه به روند بازار امروز محصولات سایپا نشان دهنده آن است که امروز «تیبا 2» معمولی هم با افت قیمت در بازار 154 میلیون عرضه شد. همچنین با توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت «تیبا صندوقدار» نیز در بازار افتی یک میلیون تومانی داشت و در بازار 143 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

از سوی دیگر قیمت «کوییک معمولی» هم با افت دو میلیونی در بازار به 167 میلیون تومان رسید. اما «کوییک R» بدون تغییر و با قیمت 170 میلیون تومان عرضه شد.

«ساینا» هم امروز افت یک میلیونی در بازار داشت و با قیمت 155 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

سایپا 6

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما