رصد بازار خودروهای داخلی؛

قیمت سایپایی ها در بازار امروز + جدول

کدخبر: 440547
اقتصادنیوز: خودروهای پرتیراژ سایپا امروز 23 شهریور 1400 چگونه با چه قیمتی در بازار عرضه شدند؟

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی های صورت گرفته از بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز و با وجود افزایش 300 تومانی قیمت دلار در بازار پرتیراژهای سایپا شاهد تغییر چندان قیمت نبودیم.  رصد قیمت خودروهای سایپا در بازار نشان دهنده آن است که «کوییک R» تنها خودرویی است که امروز برخلاف روند رو به رشد قیمت دلار با افت یک میلیونی قیمت در بازار عرضه شد و سایر محصولات سایپا هم تغییر قیمتی نداشتند.

نوسان اندک قیمتی در میان محصولات پرتیراژ سایپا در بازار در حالی رقم خورد که برخلاف دو روز گذشته که قیمت دلار نزولی بود امروز شاهد رشد 300 تومانی قیمت دلار در بازار بودیم. رشدی که تصور می شد می تواند روی بازار خودرو اثرگذار باشد و شکل بازار را صعودی کند، اما برخلاف تصورات، بازار سایپا واکنش چندانی نسبت به افت قیمت دلار از خود نشان نداد و مسیر خود را طی کرد.  


بیشتر بخوانید: تغییر قیمت در بازار پرتیراژهای ایران خودرو


 وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییک R »،«کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

توجه به روند بازار امروز محصولات سایپا نشان دهنده آن است که امروز  «کوییک معمولی» بدون تغییر و با قیمت 171 میلیون تومان در بازار عرضه شد و «کوییک R» هم با افت یک میلیونی قیمت  در بازار 176 میلیون تومانی قیمت خورد.

از سوی دیگر براساس ارزیابی بازار خودرو امروز «تیبا صندوقدار» نیز بر خلاف مدل هاچ بک این خودرو بدون تغییر و با قیمت  147 میلیون تومان در بازار عرضه شد. با توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت «تیبا 2» معمولی در بازار افتی یک میلیون تومانی داشت و  158 میلیون تومان قیمت گذاری شد. «ساینا» هم امروز افت 500 هزار تومانی داشت و با قیمت 159 میلیون  تومان در بازار عرضه شد.

همچنین با رصد بازار خودرو می‌توان گفت قیمت کارخانه ای شاهین نیز به 291 میلیون تومان است. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو مشخص نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می گردد. به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

سایپا 23

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما