وعده وزیر صمت برای تکمیل 140 هزار خودرو ناقص

کدخبر: 450208
براساس داده های اعلام شده در حال حاضر 140 هزار دستگاه خودرو ناقص در پارکینگ خودروسازی ها موجود است که تکمیل این خودروها می تواند قیمت را در بازار خودرو تا حدودی به تعادل برساند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ فعالان صنعت خودرو معتقدند در کنار تکمیل خودروهای ناقص، اجرای طرح ساماندهی صنعت خودرو که در حال حاضر بین مجلس و شورای نگهبان رد و بدل می شود می تواند قیمت خودرو را به واقعی شدن نزدیک کند.

در این خصوص بهزاد رحیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خانه ملت گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسات کمیسیون صنایع و معادن وعده داد که خودروهای ناقص کف پارکینگ خودروسازان تکمیل شود. با تحقق این مهم و واردات خودرو، قیمت خودرو واقعی خواهد شد.

رحیمی درباره ضرورت واردات خودرو، گفت: واردات محدود پیش بینی شده در طرح ساماندهی صنعت خودرو نه تنها برای تولید داخل تهدید نیست،  بلکه انگیزه خودروسازان داخلی را برای ارتقا کیفیت و افزایش تیراژ تولید بیشتر می‌کند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجا که براساس این طرح صادرات خودرو به عنوان یکی از منابع برای تامین ارز موردنیاز برای واردات خودرو در نظر گرفته شده، خودروسازان ناچارند که به سراغ افزایش کیفیت بروند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر که تعداد خودروهای ناقص در پارکینگ خودروسازی‌ها به حدود 140 هزار دستگاه رسیده، می‌توان از طریق واردات، خودروسازان را ناچار به تکمیل این خودروهای ناقص کرد تا با عرضه به بازار تعادل عرضه و تقاضا برقرار شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه با واردات خودرو، حباب قیمت چهارچرخ‌ها کاهش یافته و قیمت‌ها متعادل می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر خودرو، به کالایی سرمایه ای تبدیل شده که با شکست انحصار از طریق واردات این موضوع برطرف خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسات کمیسیون صنایع و معادن وعده داد که خودروهای ناقص کف پارکینگ خودروسازان را تکمیل کند که با تحقق این مهم و واردات خودرو، قیمت خودرو واقعی خواهد شد.

 

تیتر یک
  • موانع همچنان باقی است!

    اقتصادنیوز: اهمیت مذاکرات این هفته برای دیپلمات‌های اروپایی تأکید بر سرنوشت مذاکرات هسته‌ای ایران است، طرف ایرانی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما