رصد بازار خودروهای داخلی؛

کورس افزایش قیمت خودرو در بازار پرتیراژها + جدول

کدخبر: 452935
اقتصادنیوز: بازار خودروهای سایپا امروز 16 آبان 1400 رشد عجیب 2 تا 8 میلیونی قیمت در بازار داشت و «شاهین» که طی هفته های اخیر با افت و یا ثبات قیمت در بازار عرضه می شد امروز بیشترین رشد قیمت را از آن خود کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ به گفته فعالان بازار استارت رشد قیمت خودرو از هفته گذشته زده شد. این روند طی روزهای گذشته بشتر در بازار پرتیراژهای ایران خودرو دیده می شد و سایپایی ها یا رشد اندک قیمت داشتند و یا با ثبات قیمت در بازار عرضه می شدند. روندی که امروز شکسته شد و سایپایی ها در رشد قیمت از ایران خودرویی ها پیشی گرفتند. به گفته فعالان بازار خودرو نوسان رو به بالای نرخ دلار یکی از عوامل اثرگذار بر رشد قیمت در بازار خودرو محسوب می شود، اما آنچه این روزها بر بازار خودرو اثرگذاشته است به عرضه اندک و قطره چکانی خودرو در بازار باز می گردد. عرضه محدود خودرو در بازار موجب شده تا به گفته فعالان این بازار با وجود تقاضای اندک شاهد رشد قیمت خودرو در بازار باشیم، چرا که دارندگان خودروهای صفر نیز در شرایط کنونی تمایلی به عرضه خودرو ندارند که این امر نیز بر قیمت در بازار اثر گذار بوده است.

با توجه به ارزیابی های صورت گرفته امروز «شاهین» با افزایش 8 میلیونی قیمت در بازار عرضه شد و عنوان بیشترین رشد قیمت را از آن خود کرد و خانواده «کوییک» هم با رشد 2میلیون تومانی کمترین رشد قیمت در بازار خودرو داشته است.  

وضعیت محصولات سایپا در بازار

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می‌توان به «شاهین»، «کوییکR »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2» و «ساینا» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که قیمت «شاهین» امروز با رشد 8 میلیونی تومانی در بازار به 337 میلیون تومان رسید.

  «تیبا صندوقدار»  هم امروز رشد 4 میلیونی قیمت داشت و در بازار 160 میلیون تومان قیمت گذاری شد،  «تیبا 2 معمولی» هم رشد 3 میلیون تومان را تجربه کرد و قیمت آن به 171 میلیون تومان رسید. «ساینا» هم در بازار امروز رشد 3 میلیون تومانی را تجربه کرد و در بازار  170 میلیون تومان قیمت خورد.

اما با توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت «کوییکR»  هم امروز رشد 2 میلیون تومانی در بازار داشت و 180 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «کوییک معمولی» هم امروز رشد 2میلیونی را ثبت کرد و با قیمت 175 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

سایپا 16

 

تیتر یک
  • تحلیل فارین پالیسی از بحران اقتصادی امروز ترکیه

    اقتصادنیوز: چالش‌های اقتصادی ترکیه وارد مرحله تازه‌ای شده است. در این زمینه اکوایران، تحلیل فارین پالیسی را در این…

از دست ندهید
بلیط هواپیما