رصد بازار خودروهای داخلی؛

​قیمت بازار خودرو زیر سایه مذاکرات + جدول

کدخبر: 460999
اقتصادنیوز: رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که امروز 20 آذر 1400 محصولات پرتیراژ ایران خودرو در بازار قیمت گذاری مختلفی را تجربه کردند، بطوریکه برخی با افت قیمت، برخی با رشد و مابقی بدون تغییر در بازار عرضه شدند.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ روند قیمت گذاری در بازار پرتیراژهای ایران خودرو در حالی رقم خورده که از امروز دو خودروساز ایران خودرو و سایپا به صورت رسمی اقدام به افزایش قیمت محصولات کارخانه ای خود تا سقف 18 درصد کردند، اما این اقدام نتوانست تاثیر چندانی در بازار خودرو داشته باشد. به گفته فعالان این بخش در حال حاضر بازار خودرو در انتظار کامل بسر می برد به همین دلیل افزایش قیمت کارخانه ای نتوانست تاثیری در این بازار داشته باشد. فعالان بازار خودرو معتقدند در حال حاضر بازار خودرو زیر سایه مذاکرات هسته ای قرار گرفته و کوچکترین خبری در خصوص نتایج مذاکرات سمت و سوی بازار را تغییر می دهد.

ماه نحس بیت کوین!

از سوی دیگر از امروز شاهد نوسان اندک قیمت در بازار دلار نیز بوده ایم نوسانی که بعد از ظهر امروز کمی بیشتر شد. به عوامل مذکور نبود عرضه و تقاضا در بازار را نیز می توان اضافه کرد، بطوریکه به گفته فعالان بازار خودرو در حال حاضر خریداران و فروشندگان نیز در انتظار مشخص شدن نتایج مذاکرات هستند و تمایلی برای ورود به بازار ندارند.

وضعیت محصولات ایران خودرو

 از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، «پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF7» و «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند سورن پلاس» تنها خودرویی بود که در میان محصولات ایران خودرو امروز با رشد یک میلیون تومانی در بازار عرضه شد و قیمت آن به 308 میلیون تومان رسید. از سوی دیگر «سمند LX با موتورEF7» نیز امروز بدون تغییر در بازار با قیمت 280 میلیون تومان عرضه شد.   

رصد بازار خودرو همچنین نشان دهنده آن است که امروز خانواده دنا بدون تغییر در بازار قیمت گذاری شدند؛ با این شرایط «دنا معمولی» امروز 353 میلیون تومان و «دنا پلاس توربو اتومات» هم با قیمت 490 میلیون تومان در بازار عرضه شد. «رانا پلاس» هم امروز بدون تغییر در بازار   309 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

براساس ارزیابی های صورت گرفته می توان گفت امروز «پژو 206 تیپ 2» تغییر قیمت در بازار نداشت و با قیمت 272 میلیون تومان عرضه شد. اما «پژو 206 صندوقدار» و «پژو 206 تیپ 5» افت 2 میلیون تومانی در بازار داشتند و قیمت آنها به ترتیب به 308 و 307 میلیون تومان در بازار رسید.

ایران 20

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما