رصد بازار خودروهای داخلی؛

«دنا توربو اتوماتیک» نیم میلیاردی شد! + جدول قیمت

کدخبر: 463455
اقتصادنیوز: «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در آخرین روز آذر1400 خلاف جهت سایر پرتیراژهای ایران خودرو به مرز نیم میلیارد تومان رسید.

 به گزارش اقتصادنیوز ؛ رشد قیمت «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در بازار خودرو امروز همزمان شد با نوسان رو به بالای نرخ دلار، طی روزهای اخیر دلار با نوسان اندکی روبرو بوده و به گفته فعالان بازار خودرو این نوسان نمی تواست تاثیر چندانی در بازار خودرو داشته باشد. با این حال کاهش عرضه و در اصل کمبود «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در بازار موجب شد تا این خودرو خلاف جهت بازار خودرو حرکت کند.

رشد قیمت «دنا پلاس توربو اتوماتیک»  در بازار طی دو روز گذشته در حالی رقم خورد که امروز «سمند lx با موتور EF7» ، «رانا پلاس» و «دنا معمولی» در بازار افتی یک میلیونی داشتند و سایر پرتیراژهای ایران خودرو بدون تغییر قیمت گذاری شدند.

حرکت دنا پلاس توربو اتومات خلاف جهت بازار

 از سوی دیگر امروز دلار نیز نوسان اندک رو به بالا داشت و این عامل نیز موجب شده بود تا پیش بینی ها از بازار آرام حکایت داشته باشد، ‌اما «دنا پلاس توربو اتوماتیک» خلاف این پیش بینی ها و خلاف جهت بازار حرکت کرد.   

نوسان قیمت در بازار خودرو در حالی حاکم شده که به گفته فعالان بازار خودرو، در روزهای اخیر این بازار نه خریداری دارد و نه فروشنده ای وارد بازار می شود، با این شرایط می توان گفت در حال حاضر خریداران و فروشندگان نیز در انتظار رسیدن به یک ثبات هستند و فعلا تمایلی برای ورود به بازار ندارند.

قیمت های جدید محصولات ایران خودرو

 از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، «پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF7» و «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

براساس ارزیابی بازار خودرو «دنا پلاس توربو اتوماتیک» امروز افزایش هم افزایشی 3 میلیونی در بازار داشت و قیمت آن به 498 میلیون تومان رسید. 

رشد «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در حالی امروز رقم خورد که امروز «دنا معمولی» با افت یک میلیونی در بازار با قیمت 353 میلیون تومان عرضه شد و «رانا پلاس» هم افت یک میلیونی قیمت را ثبت کرد و قیمت آن در بازار به 307 میلیون تومان رسید.

از سوی دیگر امروز ««سمند LX با موتورEF7» » هم افت یک میلیونی در بازار داشت و قیمت آن به 279 میلیون تومان رسید و «سمند سورن پلاس» هم با افت یک میلیونی در بازار 307 میلیون تومانی شد.

رصد بازار نشان دهنده آن است که در میان پرتیراژهای ایران خودرو امروز خانواده پژو 206 تغییر قیمت نداشتند. با این شرایط با این شرایط «پژو 206 صندوقدار» و «پژو 206 تیپ 5» به ترتیب به  306 میلیون تومان و 308 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند و قیمت «پژو 206 تیپ 2» هم بدون تغییر در بازار به 272 میلیون تومان رسید.

ایران 30

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما