رصد بازار خودروهای داخلی؛

مقاومت «دنا توربو اتومات» در برابر ریزش نرخ دلار

کدخبر: 467876
اقتصادنیوز: ارزیابی بازار ایران خودرو نشان دهنده آن است که «دنا پلاس توربو اتومات» امروز 19 دی 1400 در بازار خلاف جهت نرخ دلار و انتظارات قیمت گذاری شد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ رصد بازار پرتیراژهای ایران خودرو نشان دهنده آن است که با ریزش نرخ دلار برخی از محصولات ایران خودرو امروز افت قیمت داشتند و برخی دیگر بدون تغییر در بازار عرضه شدند، اما در میان محصولات ایران خودرو «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در برابر افت بیش از 700 تومانی قیمت دلار ورود دلار به کانال 27 هزار تومان مقاومت کرد و شکل افزایشی به خود گرفت. از سوی دیگر دنا پلاس توربو اتومات امروز در حالی مسیر خلاف جهت را طی کرد که به گفته فعالان این بازار، قیمت خودرو در بازار در انتظار نتیجه ادامه دور هشتم مذاکرات است.

با توجه به ارزیابی های صورت گرفته می توان گفت امروز «سمند LX با موتورEF7»، «سمند سورن پلاس» و «دنا معمولی» افت یک میلیونی قیمت داشتند،اما «دنا پلاس توربو اتوماتیک» برخلاف سایر محصولات ایران خودرو امروز با افزایش 5 میلیون تومانی در بازار قیمت گذاری شد.به گفته فعالان بازار خودرو کاهش عرضه دلیل افزایش قیمت دنا پلاس توربو اتومات در بازار محسوب می شود. 

در این میان تغییرات پی در پی قیمت خودرو در بازار نیز موجب شده تا به گفته فعالان بازار خودرو خبری از خریدار و فروشنده در بازار نباشد و خریداران و فروشندگان هنوز در انتظار نتایج بسر می برند.

قیمت های جدید محصولات ایران خودرو

 از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، «پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمند LX با موتورEF7» و «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «دنا پلاس توربو اتوماتیک» اشاره کرد.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است امروز خانواده دنا هم با رشد و افت قیمت در بازار عرضه شدند. بطوریکه امروز قیمت «دنا پلاس توربو اتوماتیک» در بازار با افزایش 5 میلیون تومانی در بازار به 515 میلیون تومان رسید، اما قیمت «دنا معمولی» با افت یک میلیونی در بازار  350 میلیون تومان شد. اما با توجه ارزیابی بازار «رانا پلاس» امروز در بازار بدون تغییر 306 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

خانواده سمند نیز امروز افت یک میلیونی در بازار داشت و با این شرایط قیمت «سمند LX با موتورEF7» امروز در بازار به 280 میلیون تومان رسید و «سورن پلاس» 314 میلیون تومان قیمت خورد.

از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که خانواده پژو هم امروز بدون تغییر در بازار قیمت خوردند. قیمت «پژو 206 تیپ 5» امروز در بازار 308 میلیون تومانی شد و «پژو 206 تیپ 2» نیز در بازار 272 میلیون تومان قیمت گذاری شد، از سوی دیگر «پژو 206 صندوقدار» نیز در بازار 306 میلیون تومان قیمت خورد.

ایران 19

 

تیتر یک
  • تداوم سقوط قیمت سهام پالایشی و پتروشیمی

    اقتصادنیوز: امروز همانند دیروز نزول شاخص‌های بازار سهام ادامه یافت و دو گروه بزرگ پالایشی و پتروشیمی قرمزپوش شدند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما