رصد بازار خودروهای داخلی؛

بازار در انتظار پیامدهای تغییرات اخیر سایپا + جدول

کدخبر: 468878
اقتصادنیوز: درهفته ای که بازار خودرو نوسان های یک تا دو میلیون تومانی را ثبت کرد و چهار خودرو هم ثبات قیمت داشتند، دنا پلاس توربو بار دیگر رکورددار افزایش قیمت شد و با رشد 10 میلیونی 520 میلیون تومان قیمت خورد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ ارزیابی بازار خودروها در هفته میانی دی ماه نشان می دهد که نوسان قیمتی خودروها در این هفته عمدتا یک تا دو میلیون بوده است و 10 خودروی پرطرفدار بازار یک تا میلیون افزایش یا کاهش قیمت را نسبت به هفته قبل تجربه کرده اند و در عین حال چهار خودرو نیز بدون هیچ تغییر قیمتی نسبت به هفته قبل در بازار معامله شدند. فعالان بازار خودروها نوسانات کم و محدود بازار خودروها را به نوسانات نرخ دلار در چهارراه استانبول نسبت می دهند و معتقدند بازار خودروها در این هفته کاملا به بازار ارز چشم داشت و هم مسیر با این بازار قدم برداشت.

از سوی دیگر بازار نیم نگاهی نیز به اخبارمذاکرات دارد و با اخباری که از این مذاکرات به گوش می رسد از خود واکنش نشان می دهد. با تمام این عوامل فعالان بازار خودرو بر این نکته نیز تاکید می کنند که هنوز بازار بدون خریددار است و خریداران منتظر ایجاد ثبات در بازار هستند.  وضعیت بازار خودرو

این هفته، «سمندLX با موتورEF7»، «شاهین»، «کوییک معمولی» و «کوییک R» افت قیمت های یک میلیونی را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کردند. «رانا پلاس»، «دنا معمولی»، «پژو 206 تیپ2» و «پژو 206 صندوقدار» هیچ تغییر قیمتی را تجربه نکردند و در مقابل 6 خودرو اعم از «سمند سورن»، «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو 206 تیپ 5»،  «تیبا صندوقدار»، «تیبا2 معمولی» و «ساینا» افزایش قیمت  یافتند و «دنا پلاس توربو اتومات»، رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروها نام گرفت.

قیمت کوییک در بازار خودرو

در روزهای پایانی این هفته خبر تغییرات مدیریتی در شرکت سایپا هم به گوش رسید و مدیرعامل این شرکت تغییر کرد، البته این تغییرات به دلیل اینکه در روز چهارشنبه اتفاق افتاد، تاثیری بر بازار محصولات این گروه خودروسازی نذاشت و حالا باید دید که سیاست های مدیر جدید مسیر حرکتی محصولات گروه سایپا را به کدام سمت می کشاند.

این هفته، خانواده کوییک با خودروهایی که کاهش قیمت را در کارنامه معاملاتی خود ثبت کردند، همراه شدند و دو محصول این خانواده با کاهش قیمت یک میلیونی تومانی نسبت به هفته قبل روی میز معامله رفتند. در هفته که پشت سر گذاشته شد، «کوییک معمولی» و «کوییک R» نسبت به هفته قبل به ترتیب 195 و 201 میلیون تومانی شدند.

«شاهین» دیگر خودروی سایپایی ها که مدت هاست زیر سایه ثبات کامل قیمتی در بازار خرید و فروش میشد و تغییر قیمتی در نرخ معاملاتی این خودرو صورت نمی گرفت، این هفته بالاخره تکانی خودرو و البته کاهش پیدا کرد. شاهین هم همچون محصولات خانواده کوییک یک میلیون تومان نسبت به هفته قبل ارزان تر شد  و با قیمت 344 میلیون تومان به فروش رفت.

شاهین 24

قیمت تیبا در بازار خودرو

در هفته ای که پشت سر گذاشته شد، خانواده تیبا رشد قیمت های دو میلیونی از خود به جا گذاشتند. «تیبا صندوقدار» با افزایش دو میلیونی قیمت 181 میلیون تومان شد و «تیبا 2 معمولی» هم با رشد قیمت 2 میلیونی 186 میلیون تومان قیمت خورد.  

«ساینا» هم این هفته در گروه خودروهایی قرار گرفت که افزایش قیمت را نسبت به هفته قبل تجربه کردند و یک میلیون تومان گران شد. ساینا این هفته 192 میلیون تومان به فروش رسید.

تیبا 24

قیمت محصولات پژو در بازار

برای پژو 206 ها نیز این هفته، هفته چندان پر خبری نبود. «پژو 206 تیپ 2» و «پژو 206 صندوقدار»، این هفته ثبات قیمت داشتند و تنها «پژو 206 تیپ 5» بود که در معاملات این هفته رشد قیمت یافت و 2 میلیون تومان گران شد.

این هفته «پژو 206 تیپ 2» همچون هفته قبل 272 میلیونی بود، «پژو 206 تیپ 5» با افزایش 2 میلیونی 310 میلیون تومانی شد و «پژو 206 صندوقدار» هم همچنان 306 میلیون تومان قیمت داشت.

پژو 24

قیمت خانواده سمند در بازار

خانواده سمند این هفته هم رشد قیمت داشتند و هم کاهش قیمت؛ آن هم نوسانی یک میلیون تومانی. «سمند LX با موتورEF7» این هفته یک میلیون تومان کاهش قیمت یافت و 280 میلیون تومان به فروش رسید.  در مقابل «سمند سورن» با افزایش یک میلیون تومانی قیمت 316 میلیون قیمت خورد.

سمند 24

قیمت سایر پرطرفدارها

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار، در هفته ای که پشت سر گذاشته شد، «رانا پلاس» و «دنا معمولی» بدون هیچ تغییری نسبت به هفته قبل معامله شدند و «دنا پلاس توربو اتومات» اما رکورددار افزایش قیمت در بازار شد. این خودرو چند هفته ای است که روند صعودی در پیش گرفته و پس از آنکه مرز 500 میلیون تومانی را پشت سر گذاشت، به مسیر خود در جاده گرانی ادامه داد و حالا فعالان بازار خودرو «دنا پلاس توربو اتومات» را 520 میلیون تومان قیمت می دهند.

اما «رانا پلاس» و «دنا معمولی» این هفته نسبت به هفته قبل ثبات قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت های 306 و 351 میلیون تومان معامله شدند.

رانا 24

 

تیتر یک
از دست ندهید